Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 11:07 Bu haber 5364 kez okundu
 
“BEN BAKAN OLSAM” RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR
ÇOÇUK Haberi


Çocukların bakan olmaları durumunda hangi hayallerini gerçekleştireceklerini sorgulayan Mebuskent Konut Projesi, resim yarışması düzenliyor. Son katılım tarihi 17 Nisan olan "Ben Bakan Olsam" resim yarışması, anaokulu, 1-4. Sınıflar ve 5-8. Sınıflar olmak üzere üç kategoride yapılıyor.

Batıkent Karacakaya’da inşa edilen Mebuskent, anasınıfı ve ilköğretim öğrencileri arasında resim yarışması düzenliyor.

Çok sayıda bakan ve milletvekilinin de ev sahibi olacağı Mebuskent projesini hayata geçiren AYMOR Grup’un ortaklarından Kürşat Ayhan, teknolojinin gelişmesiyle yeni nesil çocukların artık her bilgiye kolayca ulaştığını ve akıllarının da çok çabuk geliştiğini belirtti.

Bu durumun çocukların yeteneklerini de geliştirdiğini belirten Ayhan, “Yeni nesil zehir gibi. Her bilgiyi çabucak kaparken, beyinleri de çok farklı çalışıyor. Yeni çocuklardan çok umutluyum. Özellikle sanatsal anlamda çocukların yeteneklerinin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda çocukların resim yeteneklerini geliştirecek bir yarışma düzenlemeye karar verdik” dedi.

Geleceğin milletvekili ve bakanları arasında düzenledikleri “Ben Bakan Olsam” konulu resim yarışmasının Türkiye genelinde yapılacağının altını çizen Ayhan, anaokulu, 1-4. Sınıflar ve 5-8. Sınıflar olmak üzere üç kategoride gerçekleşecek yarışma sonunda öğrencilerin sürpriz hediyeler kazanacağını kaydetti.

Projelerinin önemli eğitim kurumlarına yakın konumuyla da dikkati çektiğini belirten Ayhan, şunları söyledi:

“Çocuklar bakan olmaları durumunda neleri değiştirecekleri, hangi hayallerini gerçekleştireceklerini çizerek, yarisma@mebuskent.com adresine gönderecek. Yarışma sonunda birinci olan minik bakan adayımız bilgisayar sahibi olacak. İkinci olan iPad, üçüncü öğrenci ise bisiklet kazanacak. Dereceye giren ilk 20 kişiyi de eğitim setiyle ödüllendireceğiz.”

Yarışmada ön eleme sonuçlarının www.mebuskent.com/yarisma adresinde yayınlanacağını bildiren Ayhan, son katılım tarihinin ise 17 Nisan 2015 olduğunu duyurdu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv