Haber Detayı
12 Şubat 2017 - Pazar 20:25 Bu haber 5730 kez okundu
 
-ÇUKUROVA'DA HALK GÜNÜ'NDE VATANDAŞA NUTUK ARMAĞANI
BELEDİYELERDEN Haberi


ANKARA (ANKA)- Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü'nde, vatandaşlara Nutuk dağıttı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi'nin klasiği haline gelen Halk Günü'nde vatandaşlarla buluştu. Her cuma saat 14.00'te Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde başkan yardımcıları ve müdürlerle halkın karşısına çıkan Başkan Soner Çetin, Halk Günü'nü vatandaşların alkışları eşliğinde başlattı.

Nutuk bastırdıklarını ve ilk olarak meclis üyelerine Nutuk dağıttıklarını aktaran Çetin, Belediye çalışanlarına ve Halk Günü'ne katılan vatandaşlara da Nutuk armağan etti. Nutuk alan vatandaşların ellerini kaldırmalarını isteyen Çetin, “Anadolu insanının verdiği bağımsızlık mücadelesini, bu büyük mücadelenin hangi koşullar altında verildiğini anlatan bu önemli eseri hepimiz tekrar tekrar okumalıyız” dedi. Halk Günü'ne katılan vatandaşlar Başkan Çetin'e, “Bu en güzel hediye” diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

-“ÇUKUROVA SANATA VE KÜLTÜRE DOYUYOR”-

Rutin belediyecilik hizmetlerinin aksamadan ve hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Çetin, “Adana kültür, sanat ve festivaller kenti. Çukurova da sanata ve kültüre doyuyor” dedi. İkinci Orhan Kemal Edebiyat Festivali'nin hazırlıklarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ve muhteşem bir festival hazırlığı içerisinde olduklarını söyleyen Çetin, 17-18 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek ikinci Orhan Kemal Edebiyat Festivaline tüm halkı davet etti. Her ayın 19'unda saat 19'da etkinliğinin bu ayki konuklarını da vatandaşlarla paylaşan Çetin, “Her ay Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyet değerlerini anıyoruz. Bu ayki etkinliğimiz Halk Tv'de canlı yayınlanacak. Gürkan Hacır ile Erol Mütercimler bu ayki konuğumuz olarak, 19 Şubat saat 11.00'de bizimle olacak. O gün salonumuza gelen vatandaşlarımıza yine Nutuk dağıtacağız. Tüm halkımızı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: -ÇUKUROVA'DA, HALK, GÜNÜ'NDE, VATANDAŞA, NUTUK, ARMAĞANI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv