Haber Detayı
22 Ağustos 2016 - Pazartesi 22:12 Bu haber 7853 kez okundu
 
12 ÜNİVERSİTENİN PROJESİ ERASMUS+’A KABUL EDİLDİ
EĞİTİM Haberi


Erasmus+ Ana Eylem 2 Yükseköğretim Alanı Stratejik Ortaklıklar (KA203) kapsamındaki proje başvurularının değerlendirme süreci tamamlanarak 12 proje kabul edilirken, 2 başvuru yedek listede yer aldı.

Türkiye Ulusal Ajansı’ndan yapılan açıklamada, Başkanlığa sunulan 52 adet başvurudan 46 tanesinin uygunluk kontrolü kriterlerini karşıladığı ve içerik değerlendirmesine tabi tutulduğu belirtildi. İçerik değerlendirmesinin en az iki bağımsız dış uzman tarafından yapıldığı ifade edilirken, bütçe kısıtlılığından dolayı projelerin tamamının desteklenmesinin mümkün olmadığı bildirildi.

Mevcut bütçeyle kabul edilen 12 projenin şu üniversitelere ait olduğu belirtildi:

Yaşar Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi.

Sakarya Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi’nin ikinci projesi ise yedek listede yer aldı. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 12, ÜNİVERSİTENİN, PROJESİ, ERASMUS+’A, KABUL, EDİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv