Haber Detayı
24 Ocak 2017 - Salı 15:38 Bu haber 4226 kez okundu
 
2007, 2008 VE 2009 YILLARINDA MEZUN OLAN ASTSUBAYLAR, SUBAYLIĞA GEÇİŞ SINAVINA MÜRACAAT EDEBİLECEK’
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yedinci hizmet yılını tamamlamış, onuncu hizmet yılını bitirmemiş olan astsubaylara ilk astsubaylıktan subaylığa geçiş sınavına müracaat hakkı verildiğini belirterek, 2007, 2008 ve 2009 yıllarında mezun olan astsubayların, astsubaylıktan subaylığa geçiş sınavına müracaat edebileceğini açıkladı.

CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt soru önergesinde, “Subaylığa geçiş mülakatlarında yaşanan hak gasplarının tespiti için bakanlığınız bünyesinde bir komisyon kurulmuş mudur?” diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Işık, bugüne kadar bakanlığına, astsubaylıktan subaylığa geçiş aşamasında yapılan mülakatlarda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi talebini içeren on iki müracaat olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Fikri Işık, soru önergesinde belirtilen mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla, 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 57. Maddesi gereğince 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa ek geçici 94. Madde eklendiğini ve yedinci hizmet yılını tamamlamış, onuncu hizmet yılını bitirmemiş olan astsubaylara ilk astsubaylıktan subaylığa geçiş sınavına müracaat hakkı verildiğini kaydetti.

Bakan Işık bu kapsamda 2007, 2008 ve 2009 yıllarında mezun olan astsubayların astsubaylıktan subaylığa geçiş sınavına müracaat edebileceğini açıkladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 2007,, 2008, VE, 2009, YILLARINDA, MEZUN, OLAN, ASTSUBAYLAR,, SUBAYLIĞA, GEÇİŞ, SINAVINA, MÜRACAAT, EDEBİLECEK’,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv