Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 19:46 Bu haber 3375 kez okundu
 
560 ŞEHİT YAKINI, GAZİ VE GAZİ YAKINININ ATAMA KURASI GERÇEKLEŞTİ
YAŞAM Haberi


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen, 560 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleşti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumlarının dikkate alındığı belirtildi.

Açıklamaya göre, 560 istihdam hakkı sahibinden, 12’sinin mühendis, 23’ünün öğretmen, 20’sinin tekniker, 43’ünün teknisyen unvanlı kadrolara, 38’inin ise öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak avukat, uzman tabip, diyetisyen, kuran kursu öğreticisi, veteriner sağlık teknikeri, müze araştırmacısı, sportif eğitim uzmanı, hemşire, biolog, psikolog, sosyolog, sağlık teknikeri, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, kimyager, redaktör, arşiv memuru ve enformasyon memuru unvanlı kadrolara, 181’inin memur unvanlı kadrolara, 234’ünün hizmetli  unvanlı kadrolara, 9’unun ise işçi kadrolarına atama teklifleri gerçekleştirildi.

Atama teklifleri E-uygulama sistemi üzerinden, bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılırken, bu kurum ve kuruluşların; 27’si üniversite, 29’u bakanlık ve bağlı kuruluşu, 2’si kamu iktisadi teşebbüsü olmak üzere toplam sayısı 58 oldu. 

İlgililer atama teklif sonuçlarına saat 17.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 560, ŞEHİT, YAKINI,, GAZİ, VE, GAZİ, YAKINININ, ATAMA, KURASI, GERÇEKLEŞTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv