Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 07:39 Bu haber 3480 kez okundu
 
ACAR;TÜRKİYE'NİN BİLGİ TOPLUMU OLMASI İÇİN ÇABALIYORUZ
Tek amaçları ; Türkiye’nin bilgi toplumu haline gelmesini sağlamak.Atalarımızın mirasına sahip çıkarak onların ne kadar yetenekli olduklarını gençlere anlatmak öğretmek, ataların genlerinde zeki, çalışkan ve üretkenliğin Türklerde var olduğunu yeni buluşlarla ortaya koymaya çalışmak..
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi


       .

Bunlar kim mi ?

Bunlar Dünyada isim yapmış,  Türk İslam ilim ve bilim adamlarını unutturmamaya çalışan bir grup vatansever…

Bu ekibin başında yetenekli  3 Üniversite mezunu bir siyaset bilimci var. Osman Acar.

 .

FARABİ DONKTRİNİ ONLAR ORTAYA ATTI.

 

Farabi Bilim ve Teknoloji Derneği Kurucu Genel Başkanı Siyaset Bilimci  Osman Acar, Alışılmışın dışında bir dernek kurarak  Farabi donktrini  tezini ortaya attıklarını belirterek,  Derneğinin amacının ; ülkemizde bilim ve teknoloji araştırmalarının arttırılması için ‘AR-GE’ faaliyetlerinde bulunmak, geleceğin teknolojisinin ve bilimsel çalışmalarının hem ‘maddi’ hem de ‘manevi’ anlamda alt yapısını ve fizibilitesini hazırlamaktır. Bu itibarla da Türkiye‘nin bilgi toplumu haline gelmesini sağlamak olduğunu ifade ederek, çalışmaları hakkında Gazeteci Süleyman Yıldız’ın derneklerle ilgili sorularını şöyle yanıtladı.

 

 

DEVAMINI TIKLA İZLE….

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ACAR;TÜRKİYE'NİN, BİLGİ, TOPLUMU, OLMASI, İÇİN, ÇABALIYORUZ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv