Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 13:05 Bu haber 790 kez okundu
 
Ak Partili Mahir Ünal'dan açıklamalar
SİYASET Haberi


 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

 
 
 
 

İşte Mahir Ünal'ın açıklamalarından satırbaşları;

TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ

Türkiye tüm sözlerini yerine getirmektedir. Twitter üzerinden tehdit kabul edilemez. Türkiye'ye dönük tehdit dilini asla kabul edemeyiz. Söz konusu husus yargının bir meselesi. Twitter üzerinden tehdit edip istediklerini yapmak gibi tuhaf bir yöntem geliştiriyorlar. Serbest bırakın demek saygısızlıktır. Bu tehdit dili Türkiye'yi korkutmayacağı gibi çok uzun döneme dayanan model, stratejik ortaklığımıza zarar vermektedir. Türkiye tweetle şantaj yapılacak bir ülke değil. Biz taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Ancak ABD ile müttefikliğimiz bu şekilde devam ederse, ilişkilerimiz büyük zarar görecektir. Türkiye boyun eğecek bir ülke değil. Nezakete uygun bir dile dönmek gerekiyor.


CHP'YE ELEŞTİRİ

CHP, FETÖ davalarını AİHM'de bozduracak altlığı hazırladı. CHP'nin bu ülkenin savcılarına hakaret etme hakkı yoktur.  Muhalefet karşıtlık değildir, alternatiftir ama CHP'nin yaptığı muhalefet Türkiye'nin yanında olmayan bir muhalefettir. Bu konuda 50 bin'e yakın belge ortaya koyabilirim. 

MUHARREM İNCE'NİN AÇIKLAMALARI

Bizim CHP'nin iç işleriyle bir işimiz olamaz. Bana bir soru soruldu ben de o soruya cevaben Muharrem İnce'nin "Yenilgiyi kabul etmeyenler zafer kazanamaz sözü kıymetlidir" dedim. Yenilenler yenilginin sorumluluğunu üstlenmeli benim söylediğim bu. Biz karşımızda güçlü bir muhalefet istiyoruz. CHP Türk siyasetini zehirliyor. Muhalefet bu sistem değişikliğini bir türlü hazmedemedi. Cumhurbaşkanını milletin seçmesi rahatsız ediyor. 

AK PARTİ'DE OLAĞANÜSTÜ KONGRE

Ağustos ayı oldukça yoğun. 14 Ağustos'ta sempozyumumuz var. AK Parti'nin 16 yılının tartışıldığı, 4 ciltlik kitap çalışması yapıldı bunlar konuşulacak. AK Parti'de kongrede hep yenilenme olur. Yerel seçim hazırlıklarına kasım ayında başlayacağız.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ak, Partili, Mahir, Ünal'dan, açıklamalar,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv