Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 12:44 Bu haber 1327 kez okundu
 
AKADEMİSYEN BAYBÖRÜ BALLIKPINAR MAHALLE MUHTAR ADAYI
31 Mart 2019 Yerel Yönetimler seçimlerine haftalar kala seçimde belediye başkanlığı, meclis üyeliği adaylarının yanı sıra muhtar adaylarına netleşiyor. Bulunduğu köye, ya da mahalleye yenilik getirmek isteyen bir çok adaya şahit olduk. Ancak şimdi habere konu olan aday sanıyoruz Türkiye'de bir ilk. Akademisyen Hidayet Yılmaz Baybörü doğup büyüdüğü, yaşadığı mahalleye muhtar adayı oldu.Doğup büyüdüğü yere öğrendiklerini, tecrübelerini aktarmak isteyen Baybörü Gölbaşı Ballıkpınar Mahallesi muhtar adaylığını açıkladı.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi


 

 

AKADEMİSYEN BAYBÖRÜ BALLIKPINAR MAHALLE MUHTAR ADAYI

 

Ankara  / Gölbaşına 11 kilometre mesafede doğal güzelliği ile öne çıkan Ballıkpınar mahallesinde   yaklaşık İki bin 700  kişi yaşıyor. Son bilgilere göre 760 seçmene sahip ve sakin bir köy.

 

İsmini  kurulduğunda   arıcılığın çok ileri aşamada yapılması nedeniyle bol miktardaki bal üretiminden dolayı  buradan  almış..

 

MAHALLEYE AKADEMİSYEN ELİ DEĞMELİ

Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mühendis Akademisyen Hidayet Yılmaz Baybörü, deneyim ve tecrübelerini mahalleyi daha da geliştirme yönünde kullanmak istediği için aday olduğunu söyledi.

 

Ballıkpınar'ın eksikleri olduğuna işaret eden Baybörü, muhtarlıların  imkanları sınırlı buna rağmen bizim burada görev yapan muhtarlar iyi niyetle çalışmışlar.

.

Baybörü,  "Yaşamın doğası gereği eksikler bitmiyor  bitmezde .Ben bürokrasiyi ve kamu kurumlarındaki işleyişe hakim olduğum için köyün ihtiyaçlarını daha kısa sürede çözme imkanım var.Çünkü iletişime çok önem veriyorum" şeklinde ifade ederek, yapmak istediği hizmetlerden bazılarını şöyle açıkladı.

 

Sağlık ocağını faaliyete geçirmek, Köy konağını daha da kullanılır hale getirmek,güvenlik meselesini  çözmek,eğitime eğilmek,( taşıma eğitimi yapılıyor ,öğrenci yetersizliği nedeniyle kapanan ilkokulu gerekli araştırmayı yapıp yeterli öğrenciye ulaşabilirsek okulu yeniden açmak) .Belmek kursları açmak..

 

Hidayet Yılmaz Baybörü hizmette;  Hüsniyet ,İyiniyet,Memleket gelmeli "diye ifade ederek  yapacağı çalışmalara ilişkin medya 24 ve Gala tv'den Gazeteci Süleyman Yıldız'ın sorularını şöyle değerlendirdi.  

 

 

DEVAMINI TIKLA İZLE....

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AKADEMİSYEN, BAYBÖRÜ, BALLIKPINAR, MAHALLE, MUHTAR, ADAYI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv