Haber Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 20:31 Bu haber 3054 kez okundu
 
Alkent 2000 de aidat vurgunu !
Güveni kötüye kullanma suçu işlediler 7 sene hapisleri istendi. CHP li B.Çekmece Belediyesinin yapması gereken, Devlete ait heyelandan kayan kaldırımı yaptılar, yolu tamir ettiler, adına ortak gider dediler (!)
YAŞAM Haberi


İstanbul B.Çekmece ilçesi Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarında ki kamuya ait kaldırım heyelandan kaydı, yürünemeyecek hale geldi.

Trilyonluk emlak vergisi ala CHP li B.Çekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün yapması / yaptırması gereken kaldırımı, sözde çamlıca sitesi zorla topladığı aidatlardan 100 bin TL ( yaklaşık 40 bin dolar ) harcayıp tamir etti.

GÜVENİ KÖTÜYE SUÇU İŞLEDİLER .

Adeta Alkent 2000 de oturanın malı/ parası deniz, harcamayan/ yemeyen  keriz,  der gibi. Kendilerini belediye yerine koyup. Milletin parasını israf ediyorlar. Kaldırım, yol yapıyorlar.

Bu yolları yapmayacak , hizmet vermeyecekse Hasan Akgün, emlak vergisin, neden alıyor ? Sizde kamunun yolunu , kaldırımını yaptırmak için. Belediye yi çalıştırmaktan acizsiniz. ,

Belediyeye verdiğiniz vergilerin karşılığında hizmet almaktan acizsiniz. Yönetici diye geçiniyorsunuz.

Milletin parasıyla AĞALIK yapıyorlar yani.

TCK 155 GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA SUÇLARI SABİT.

Güveni kötüye kullanma

  1. Başkasına ait olup da, muhafaza etmek veya belirli bir şekilde kullanmak üzere zilyedliği kendisine devredilmiş olan mal üzerinde, kendisinin veya başkasının yararına olarak, zilyedliğin devri amacı dışında tasarrufta bulunan veya bu devir olgusunu inkar eden kişi, şikayet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır.

    (2) Suçun, meslek ve sanat, ticaret veya hizmet ilişkisinin ya da hangi nedenden doğmuş olursa olsun, başkasının mallarını idare etmek yetkisinin gereği olarak tevdi ve teslim edilmiş eşya hakkında işlenmesi halinde, bir yıldan yedi yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

Sanıklar TCK 155 suçunu açıkça işlediler.

 

Sözde sitenin başkanı Burak Dalgıç, üyeler,   Figen İnci, Numan Altun, Orkun Altınbaş,  Mehmet Okur,  İbrahim Nalbant,  Ahmet Sıtkı Yılmaz.  ( Alkent 2000 Mah Çamlıca Bul. Site Md ) hakkında TCK 155 den yeni bir suç duyurusu yapıldı.

Dursun Boran'ın yaptığı suç duyurusunda sözde site yöneticileri , 2016/ 2586 Soruşturma nolu suç duyurusunda sanık olarak şöyle dediler. Yollar kamu malı. Asayişi Polis sağlıuyor, Belediye temizlik hizmeti veriyor. 

 

FETÖDEN TUTUKLANIP İHRAÇ EDİLEN İSTANBUL VALİSİ H.AVNİ MUTLU’YA PLAKET VERMİŞTİ.

Mahalle girişine, kamu yollarına bariyer konmasına göz yumması için zamanın valisi Mutlu’ya plaket verenler arasında resmi çıkan M.Korkmaz ın , senede 35 bin TL aidat verirken , kaç lira vergi verdiği İstanbul Gelir İdaresine soruldu. 

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına ( aydınlatmak zorunda olmasına rağmen ) 294 kişiden site yönetimi olarak her ay Koruma Gideri ( Güvenlik parası) adı altında 3.200 TL senede 35 bin TL aidat adı altında zorla para topluyorlar. Senede toplanan para 6 milyon TL civarında. Bu şüphelilerin ifadesinde görülüyor .

     Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur.

FETÖDEN TUTUKLANIP İHRAÇ EDİLEN İSTANBUL VALİSİ H.AVNİ MUTLU’YA PLAKET VERMİŞTİ.

Mahalle girişine, kamu yollarına bariyer konmasına göz yumması için zamanın valisi Mutlu’ya plaket verenler arasında resmi çıkan M.Korkmaz ın , senede 35 bin TL aidat verirken , kaç lira vergi verdiği İstanbul Gelir İdaresine soruldu. 

 

Resimde . Kamu yolu olan Çamlıca Bulvarı’ndaki zemin kayması yüzünden kullanılmaz hale gelen, sözde site yönetiminde, durumdan vazife çıkarıp, yaptırıla kaldırım inşatı ve yol tamir çalışması görülüyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Alkent, 2000, de, aidat, vurgunu, !,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv