Haber Detayı
18 Mayıs 2014 - Pazar 19:03 Bu haber 4108 kez okundu
 
ALMANYA’NIN TÜRK ADAYI, TÜRKİYE’NİN AB ÜYELİĞİNE KARŞI
TURİZM Haberi


    

ALMANYA’NIN TÜRK ADAYI, TÜRKİYE’NİN AB ÜYELİĞİNE KARŞI

Hristiyan Birlik Partisi tarafından AP seçimlerinde aday gösterilen Ozan İyibaş “Avrupa Birliği için öncelikli olan insan haklarıdır; herkesin özgür düşünmesi ve bunu ifade edebilmesidir. Ama şu an Türkiye'de olup bitenler hiçbir şekilde Avrupa Birliği düşüncesi ile bağdaşmıyor” diyerek partisinin Türkiye’nin AB üyeliği karşıtı tutumuna destek çıktı.

BERLİN  – Almanya’da göçmenlere karşı politikalarıyla tanınan Hristiyan Birlik Partisi Avrupa Parlamentosu seçimleri için Türk kökenli Ozan İyibaş’ı aday gösterdi. Türkiye’nin AB üyeliği hakkında konuşan İyibaş “Avrupa Birliği için öncelikli olan insan haklarıdır; herkesin özgür düşünmesi ve bunu ifade edebilmesidir. Ama şu an Türkiye'de olup bitenler hiçbir şekilde Avrupa Birliği düşüncesi ile bağdaşmıyor” şeklindeki düşüncelerini dile getirirken, partisinin Türkiye’nin AB üyeliğine karşı tutumuna destek olması dikkat çekti.
Deutsche Welle’in haberine göre, Ozan İyibaş Hristiyan Birlik Partisi’nin AB’nin genişlemesine karşı olan politikalarına destek veriyor ve uyumlanma süreci tamamlanmadan alınan üyelerin hem kendilerine hem de AB’ye zarar verdiğini iddia ediyor. Ancak Ozan İyibaş, partisinin Türkiye ile güçlü ilişkilere devam edilmesini istediğini belirtiyor.

-“ERDOĞAN’IN GAUCK’A TEPKİSİ BİR ÇOK ALMAN SİYASETÇİNİN FİKRİNİ DEĞİŞTİRDİ”-

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un Türkiye ziyareti sonrası yaptığı açıklamalara Başbakan Erdoğan’ın verdiği sert tepkinin Türkiye’nin üyeliğini destekleyen pek çok Alman siyasetçinin fikrini değiştirdiğini söyleyen İyibaş, “Avrupa Birliği için öncelikli olan insan haklarıdır; herkesin özgür düşünmesi ve bunu ifade edebilmesidir. Ama şu an Türkiye'de olup bitenler hiçbir şekilde Avrupa Birliği düşüncesi ile bağdaşmıyor. Almanya'daki Sosyal Demokratlar bile Türkiye'nin bugünkü hali ve Başbakanının takındığı tutum ile AB'ye girmesini kesinlikle onaylamıyor” dedi. (ANKA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv