Haber Detayı
08 Eylül 2014 - Pazartesi 16:33 Bu haber 4134 kez okundu
 
Altındağ'da Yatırımlar son sürat
BELEDİYELERDEN Haberi


Yatırımlar son sürat

 

ANKARA / Altındağ Belediyesi, yatırımda hız kesmiyor. Altındağ’ın 4 farklı mahallesinde temelleri atılan 4 dev yatırım, yıldız gibi parlıyor. İnşaatları çok hızlı bir biçimde ilerleyen “Düğün Sarayı ve Çarşı” projeleri yapıldıkları mahallelerde vatandaşlar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Seçim öncesi söz verilen birçok projenin Altındağ’a kazandırıldığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, projelerin hızla ilerlediğini belirtti. Altındağ’ın geleceği için çalıştıklarını ve ilçeye değer katacak projelere imza attıklarını söyleyen Başkan Tiryaki, “Altındağlı vatandaşlarımızın konforu ve çocuklarımızın geleceği için çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Tesislerin inşaatında sona yaklaşıldığını belirten Başkan Tiryaki “Altındağ’ın ihtiyaçlarına cevap verecek yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Altındağlıların daha rahat ortamlarda alışveriş yapabilmesi ve daha nezih salonlarda düğün merasimleri yapabilmesi için dev ve konforlu tesisler yapıyoruz.” dedi. Başkan Tiryaki günü kurtaran değil, geleceğe dönük yatırımlar yaptıklarının da altını çizdi. Tiryaki, dev tesislerin Altındağ’a hayırlı olmasını temenni etti.

Karapürçek Mahallesi’ne dev çarşı ve düğün sarayı

 

Karapürçek mahallesinde yapımı süren “Düğün Sarayı ve Çarşı” inşaatı bitmek üzere… İnşaatın hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Tiryaki, seçim öncesi başlanan yatırımın tamamlanması ile önemli bir ihtiyacın giderileceğini sözlerine ekledi. 9500 m2 büyüklüğündeki tesisin bodrum katında kapalı otopark, zemin katta dükkân, 1’inci ve 2’nci katta ise farklı büyüklüklerde 2 adet düğün salonu bulunuyor.  

 

Doğantepe Mahallesi’ne dev çarşı ve düğün sarayı

Bir büyük yatırım da Doğantepe Mahallesi’ne yapılıyor. Doğantepe Mahallesi’nin artan ihtiyacına cevap verecek “Çarşı ve Düğün Sarayı” tesisinin inşaatında da sona yaklaşıldı. Cemil Meriç Kültür Merkezi’nin tam karşısında bulunan dev tesis, toplamda 4200 metrekare alan üzerine kurulu… Bodrum katın üzerine 2 kattan kurulu olan tesisin ilk katı alışveriş merkezi, ikinci katı ise düğün salonu olarak hizmet verecek. 800 metrekare alan üzerine dizayn edilen düğün salonunda her tür detay titizlikle düşünüldü. Tesiste ziyaretçilerin rahat edebilmesi için açık bir de otopark bulunuyor.

 

Başpınar Mahallesi’ne dev çarşı ve düğün sarayı

Altındağ Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen dev projelerin biri de Başpınar Mahallesi’ne yapılıyor. Altındağ’ın yükselen mahallelerinden biri olan, ticaret alanları, toplu konutları ve sosyal donatı alanlarıyla her geçen gün giderek değer kazanan Başpınar Mahallesi’ne yapılan “Düğün Sarayı ve Çarşı” projesi, mahallenin ortasında yıldız gibi parlıyor.

8000 metrekare alan üzerine kurulan dev tesis, zemin katın üzerinde yükselen 3 kattan oluşuyor. Tesisin birinci katı çarşı ve alışveriş merkezi olarak hizmet verecek. İkinci katı ise nezih ve konforlu düğünlere ev sahipliği yapacak şekilde tasarlandı. 1200 metrekarelik alan üzerine kurulan Düğün Sarayı’nda, 1000 kişilik düğünler yapılabilecek. Diğer tesislerde olduğu gibi burada da, her tür detay titizlikle düşünüldü. Tesiste ziyaretçilerin rahat edebilmesi için açık bir de otopark bulunuyor. Tesisin üçüncü katı ise teras olarak hizmet verecek.

Gültepe (Çinçin)  Mahallesi’ne dev çarşı ve kültür merkezi

Tutamayacağı hiçbir sözü vermeyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Çinçin olarak bilinen Gültepe Mahallesi’ne dev bir yatırım daha armağan etti. Toplu konutları, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Altındağ Kültür Sarayı ve Altındağ İlçe Müftülüğü gibi önemli yerlerin bulunduğu, artık suç ve suçtan arındırılmış, huzurlu bir yaşamın merkezi olan Gültepe Mahallesi’nde, dev bir tesis daha yükseliyor.

İçinde kadınların yararlanacağı Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi ile büyük bir marketin yer alacağı dev bir tesis yapılacağını belirten Başkan Tiryaki, inşaatın çok hızlı bir biçimde ilerlediğini söyledi. Üst katı 2000 kişilik kültür merkezi, alt katı ise 1000 metrekarelik iki büyük dükkan ve otopark olarak planlanan proje tamamlandığında, Çinçin’e bir yatırım daha kazandırılmış olacak.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv