Haber Detayı
25 Mart 2015 - Çarşamba 17:42 Bu haber 3879 kez okundu
 
ANKARA’DA İLKİ OLACAK “DÜNYA MÜZİKLERİ FESTİVALİ” YARIN BAŞLIYOR
SANAT Haberi


Ankara, Altus Kültür-Sanat’ın organizasyonuyla yeni bir festivale daha kavuşuyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Ankara Dünya Müzikleri Festivali’nde dünya müziğinin güçlü isimleri 26 Mart-31 Mart tarihleri arasında Ankara Palas’ta sahne alacak.

Dünyanın çeşitli coğrafyalarından önemli müzisyenleri Başkent’e taşıyan Altus Kültür-Sanat, ilgiyle izlenen etkinliklerine, bu yıl itibariyle bir yenisini daha katıyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek Ankara Dünya Müzikleri Festivali, yarın Norveç’in efsanevi üç müzisyenin konseriyle başlıyor. Norveçli avant-garde caz trompetçisi ve besteci Nils Petter Molvaer, Nujazz sahnesinin öncü isimlerinden usta gitarist ve müzisyen Eivind Aarset, elektronika gurusu olarak bilinen Jan Bang Türkiye’de ilk defa Ankara Palas sahnesinde buluşacak. Konser saat 20.30 itibariyle başlayacak.

Festivalin ikinci gününde, Portekizli ünlü fado sanatçısı Camane yine ilk kez Ankara’da sahne alacak. Ermenistan-Makedonya’nın etnik zenginliği yansıtan; Ara Dinkjian, Tamer Pınarbaşı ve İsmail Lumanovski’den oluşan etnik müzik grubu The Secret Trio 29 Mart’ta, Bosna Hersek’in dünyaca lavta ustası Edin Karamazov da 30 Mart’ta izleyicinin karşısına çıkacak.

Festivalin kapanış konserinde ise Orta Doğu’nun mistik havası Ankara Palas’a dolacak. İran asıllı Kanadalı müzisyen Azam Ali ve popüler birçok dizi ve sinema filmine yaptığı müziklerle de tanınan Niyaz, modern zamanların tınısıyla birleştirdikleri müzikleriyle 31 Mart Salı Günü Ankaralılara buluşacak. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv