Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 10:34 Bu haber 3349 kez okundu
 
ANKARA’DA BİR AY BOYUNCA AÇLIK GREVİ, OTURMA EYLEMİ, ANMA TOPLANTISI VE KONSERLER YASAKLANDI
İLLERDEN Haberi


 Ankara Valiliği, şehrin muhtelif yerlerinde, parklarında Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için açlık grevi, oturma eylemi düzenleneceğine dair istihbarat üzerine, Ankara genelinde park, bahçe ve umuma açık alanlarda, Ağustos ayı boyunca açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser ve bu gibi toplu etkinlikler yasaklandı.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek ve tutuklanmalarını protesto etmek amacıyla, 24 saat esasına göre şehrin muhtelif yerlerinde, parklarında açlık grevi, oturma eylemi düzenleneceğine dair istihbarat alındı. Valilik, bu tür eylemlerin hava sıcaklığından dolayı parkları yoğun olarak tercih eden vatandaşlara ve çevreye rahatsızlık verebileceği, terör örgütlerinin, katılımcılar ve vatandaşlara yönelik olarak eylem yapabileceği, böylelikle kamu güvenliğini tehlikeye düşürebileceği gerekçesiyle etkinlikleri yasakladı.

Buna göre, Ankara genelinde park, bahçe ve umuma açık alanlarda, 2017 Ağustos ayı boyunca açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser ve bu gibi toplu etkinlikler; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesi ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/m maddesi hükümleri doğrultusunda yasaklandı.

Valilik, söz konusu emir ve yasaklara uymayanlar hakkında, fiilleri ile ilgili olarak kanunlarda özel bir hüküm bulunmadığı takdirde, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ile 28. maddeleri, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/m ile 25/b maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/c ile 66. madde hükümleri, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu gereğince yasal işlem yapılacağını duyurdu. (ANKA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ANKARA’DA, BİR, AY, BOYUNCA, AÇLIK, GREVİ,, OTURMA, EYLEMİ,, ANMA, TOPLANTISI, VE, KONSERLER, YASAKLANDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv