Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 11:52 Bu haber 1002 kez okundu
 
ARTUKLU BELEDİYESİ İŞÇİLERİ İLE ANLAŞTI
MARDİN / Artuklu Belediyesi ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı
İLLERDEN Haberi


.
 
Taraflar arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi uyarınca Artuklu Belediyesi’nde çalışan 45 daimi 24 geçici işçilerin maaşlarına yüzde 15 ile 20 oranında zam yapıldı. 
 
Artuklu Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda imzalan toplu iş sözleşmesi 01.04.2017 yılı ile 31. 03.2018 – 01.04.2018 ,ile 31.05 2019 dönemince 26 aylık süreyi kaplıyor.
 
Taraflar arasında yapılan sözleşme törenine Artuklu Belediye Başkan Vekili/ Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Artuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Siirt-Mardin Şube Başkanı Halit Akınay, Yönetim kurulu üyesi M.Nuri Batur  ile Sendika Merkez Örgütleme Uzmanı Memduh Öztürk ile işçiler hazır bulundu.
 
Artuklu Belediye Başkan Vekili/Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, İşçiler tarafından sevinçle karşılanan toplu iş sözleşmesinin başta işçiler olmak üzere bütün taraflara hayırlar getirmesini, daha güzel hizmetlere, daha başarılı çalışmalara vesile olması dileğinde bulundu.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ARTUKLU, BELEDİYESİ, İŞÇİLERİ, İLE, ANLAŞTI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv