Haber Detayı
26 Ekim 2016 - Çarşamba 17:47 Bu haber 5178 kez okundu
 
ASGARİ ÜCRETLİNİN BEKLEDİĞİ TEKLİF MECLİS’TE GÖRÜŞÜLÜYOR
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


Meclis Genel Kurulu’nda, asgari ücretin 1300 TL’nin altına düşmemesi için  Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor.

Genel Kurul’da, Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor.

Teklif, 2016 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki ücretlerde oluşacak kayıpların asgari geçim indirim yoluyla telafisi amacıyla Gelir Vergisi Kanununda değişiklik öngörüyor.

Teklife göre; asgari ücretlinin Ekim, Kasım ve Aralık aylarında vergi tarifesinin ikinci dilimine girmesi nedeniyle uğrayacağı aylık 69,91 TL’lik kaybı, asgari geçim indirimi yoluyla telafi edilecek.

Teklife göre, 2016 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ilişkin net ücretleri Kanunun 103'üncü maddesinde yazılı tarife nedeniyle 32’nci maddedeki esaslara göre sadece kendisi için asgari geçim indirimi hesaplanan asgari ücretlilere 2016 yılı Ocak ayına ilişkin ödenen net ücretin altında kalanlara, bu tutar ile 2016 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ilişkin olarak aylık hesaplanan net ücreti arasındaki fark tutar, ücretlinin asgari geçim indirimine ayrıca ilave edilecek. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ASGARİ, ÜCRETLİNİN, BEKLEDİĞİ, TEKLİF, MECLİS’TE, GÖRÜŞÜLÜYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Erlerle sohbet seni de erlere katar.


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv