Haber Detayı
23 Mayıs 2016 - Pazartesi 13:06 Bu haber 29417 kez okundu
 
ASİAD ULUSLARARASI İDEAL KENTLER ZİRVESİ
ASİAD (Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği) ve Başbakanlık Tanıtma Fonu iş birliği ile düzenlenen Uluslararası İdeal Kentler Zirvesi 11-12 Mayıs tarihlerinde Rixos Ankara Hotel’de gerçekleştirildi. Zirve’nin amacı, sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için kentsel dönüşüm sürecinde ilgili enstitülerin daha fazla gelişim göstermesine katkı sağlamak. Bu amaç doğrultusunda daha yaşanılabilir kentler için dünya çapında önemli kentsel projelere imza atmış 7 farklı ülkeden mimarların, kentsel tasarımcıların ve belediye başkanlarının değerli katılımları ile ideal kent kavramı yeniden tanımlanacak. ASİAD’ın önderliğinde gerçekleşen Zirve, kent hayatını koruyan ve yaşam kalitesini geliştirmeyi hedefleyen yeni kentsel dönüşüm politikalarına öncülük edecek.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi


 

 

 

 

 Çok sayıda yabancı ve  yerli iş adamı ve konuğun  katıldığı Zirve açılış konuşmasını ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Eda  Ersoy yaptı.

Ankara Büyükşehir  Belediye Başkanı   Melih Gökçek “İdeal Kentler Zirvesi”nde yerli ve yabancı kent tasarımcılarına, Ankara’nın dünü, bugünü ve gelecekteki projelerini anlattı.


Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ASİAD) düzenlediği uluslar arası “İdeal Kentler Zirvesi”nde konulu bir sunum yapan Başkan Gökçek, konuşmasında, “Ankara kentimizin 22 senede nereden nereye geldiğini size somut örneklerle göstermek ve Ankara’da ne kadar büyük bir gelişme olduğunu görsel olarak sizlerin önüne sermek istiyorum” ifadelerine yer verdi.
“Eski Ankara ile yeni Ankara’nın en ufak bir ilgisinin olmadığını sizlere göstermek istiyorum” diyen Başkan Gökçek, Ankara’nın rekreasyon alanları, bulvarları, kavşaklarının eski ve yeni görüntüleriyle, şehrin nereden nereye geldiğini anlattı.

Başkan Gökçek, sunumun ardından ASİAD yöneticilerine plaket verdi.

ZİRVE’NİN DETAYLARINI TIKLA İLE.. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ASİAD, ULUSLARARASI, İDEAL, KENTLER, ZİRVESİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv