Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 15:09 Bu haber 5783 kez okundu
 
ATAK helikopteri görücüye çıktı, liderlerin ağzı açık kaldı
TEKNOLOJİ Haberi


 

Brüksel'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’nin bugünkü açılışında TSK’nın taaruz helikopteri ATAK’lar ilk kez uluslararası zirvede gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Bu sırada devlet büyüklerinin şaşkın bakışları dikkat çekti.

  •  

 

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ev sahipliğinde gerçekleşen NATO Zirvesi resmi karşılama törenine katıldı.

NATO ZİRVESİ BRÜKSEL'DE BAŞLADI

NATO Zirvesi, 29 ülkenin liderlerinin katılımıyla Belçika'nın başkenti Brüksel'de başladı.

ATAK'LAR ŞOV YAPTI

Aile fotoğrafı sonrasında 29 üye ülkenin lideri kendileri için ayrılan bölüme geçerek, Açık Hava Töreni'ne katıldı. NATO'ya üye her ülkenin bayrağının ve askerinin bulunduğu alanda, 13 müttefikten 25 askeri helikopter gösteri uçuşu yaptı.

Türkiye'den iki "T129" Atak helikopteri ilk kez uluslararası bir zirvede uçtu. Helikopterlerin uçuşunu dünya liderleri ilgiyle takip etti. Helikopter gösteri uçuşu sonrasında Erdoğan ve NATOGenel Sekreteri Stoltenberg, samimi bir şekilde sohbet ederek NATO Karargah binasına girdi.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ATAK, helikopteri, görücüye, çıktı,, liderlerin, ağzı, açık, kaldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv