Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 10:28 Bu haber 1467 kez okundu
 
​ATO ÜYELERİNE “21.YÜZYILDA PAZARLAMA” DERSİ
EĞİTİM Haberi


PROF. PİRTİNİ’DEN İŞ ADAMLARINA TÜYOLAR

 

-ANKARA TİCARET ODASI’NIN DÜZENLEDİĞİ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM HAFTALARI ETKİNLİĞİNİN KONUĞU OLAN PROF. SERDAR PİRTİNİ, İŞ ADAMLARINA SOSYAL MEDYAYI İŞLERİ İLE BİRLEŞTİRMELERİ TAVSİYESİNDE BULUNDU. 

 

07 MART 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO), Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) iş birliğiyle düzenlediği ATO Akademi Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları etkinliğinde Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Pirtini’yi üyeleriyle buluşturdu.

 

Prof. Pirtini“21. Yüzyılda Pazarlama” başlıklı sunumunda, Türkiye’nin refahı ve geleceği için iş adamlarının nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlattı.

 

-KOKU DUYUSU MU, TEKNOLOJİ Mİ?-

 

Mobil iletişim çağı yaşandığını söyleyen Pirtini, “Öğrencilerimin yarısı sabah yüzünü yıkamadan önce sosyal medyaya bakıyor. Mobil cihazı olan insan sayısı diş fırçası olan insan sayısından daha fazla. Alışkanlıklar değişiyor. En iyi arkadaşınız artık açık ara akılı telefonunuz. Bu dünyayı okumak, bu dünyaya göre ticaret yapmak zorundayız” diye konuştu.

 

Dünya nüfusunun yarısından fazlasının 30 yaşının altında olduğuna dikkati çeken Pirtini“Koku duyunu mu teknolojini mi feda ederdin?” sorusuna milenyum neslinin yüzde 53’ünün “Koku duyumu” cevabını verdiğini söyledi. 2016 yılı rakamlarıyla satın alma kararlarının yüzde 93’ünün sosyal medyadan etkilendiğini vurgulayan Pirtini“Sosyal medyayı işinizle birleştiremiyorsanız oyunun dışında kalırsınız” dedi.

 

-4.SANAYİ DEVRİMİ SON FIRSAT-

 

Dünyada 4.Sanayi Devrimi’nin yaşandığını hatırlatan Pirtini, dijital teknolojilere dayalı bir sanayiye geçildiğini söyledi. 4.Sanayi Devrimi’ni “sanayinin dijitalleşmesi” olarak tanımlayan Pirtini, “Dördüncü Sanayi Devrimi’ni kaçırırsak artık son çıkış da kaçar. Bu bize son fırsattır” dedi.

 

Büyük ekonomi olmak için şirketlerin büyüklüğünü trilyon dolar seviyesine çıkartacak yeni ekonomik modellere ihtiyaç olduğunu söyleyen Pirtini,  “Dev markalara fason üretim yapan ekonomi olmaktan çıkıp dev markalar çıkarmak gerekiyor. Ancak bu şekilde katma değer yaratan ekonomi oluruz” diye konuştu. Markasını ve işini yönetemeyen bir işletmenin başarılı olma şansının az olduğunu vurgulayan Pirtini, şirketlere markalarını sosyal medyada da yönetmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ​ATO, ÜYELERİNE, “21.YÜZYILDA, PAZARLAMA”, DERSİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv