Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 12:28 Bu haber 1499 kez okundu
 
"Avrupa ülkeleri Türkiye'nin yanında yer almalı"
BELEDİYELERDEN Haberi


Ertürk Avrupa Konseyi'nde terörle mücadeleyi anlattı

"Avrupa ülkeleri Türkiye'nin yanında yer almalı"

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nde, Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi anlatarak, Avrupa ülkelerinin bu alanda Türkiye'yi desteklemesi gerektiğini söyledi. Ertürk, Kahramankazan'ın kasım ayında düzenlenecek Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu toplantısına ev sahipliği yapacağını söyledi.

Kahramankazan Belediye Başkanı ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK) Türkiye Ulusal Heyet Üyesi Lokman Ertürk, Fransa'nın Strasbourg kentinde gerçekleştirilen Avrupa Konseyi YBYK 34. Genel Kurulu'na katıldı.

Terörle mücadeleyi anlattı

Başkan Ertürk, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi anlattı. Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere Türkiye'nin terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele içinde olduğunu söyleyen Ertürk, Türkiye'nin bu mücadeleyi yalnızca kendi güvenliği için değil, Avrupa başta olmak üzere tüm dünya ülkeleri adına yaptığını kaydetti. Ertürk, "Avrupa başta olmak üzere tüm dünyamızı tehdit eden terör örgütlerine karşı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Türkiye'nin verdiği bu amansız mücadeleye Avrupa ülkelerinin destek vermesini bekliyor ve bu desteği önemsiyoruz. Avrupa ülkelerinin Türkiye'nin yanında yer almasını bekliyoruz. Türkiye’nin verdiği bu mücadele karşısında bizim yanımızda yer almanız Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerinin daha da güçlenerek devam etmesini sağlayacaktır" dedi. Ertürk bu konuda Avrupa Bölgeler Komitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında bir istişare komitesi kurulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Türkiye'nin kıymetini bilin

Ertürk, Türkiye'nin ülkelerindeki iç savaştan ve terör örgütlerinin zulmünden kaçan 3.5 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yaptığını anımsatarak, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, ülkemizde bulunan 3.5 milyon mülteci kardeşimize verdiğimiz insani yardım ve yaptığımız misafirperverlik başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya örnek olmalı. Bu alanda yaptığı örnek çalışmalar nedeniyle Türkiye'nin kıymeti bilinmeli" dedi.

Avrupa Konseyi toplantısı Kahramankazan'da

Başkan Ertürk ayrıca, kasım ayında düzenlenecek Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu toplantısının Kahramankazan'da yapılması yönündeki taleplerinin kabul edildiğini söyledi. Ertürk buna göre Kahramankazan'ın kasımda düzenlenecek Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu toplantısına ev sahipliği yapacağını kaydetti. Ertürk bu konudaki desteklerinden dolayı Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Başkanı Karl-Heinz Lambertz'e teşekkür ettiğini belirtti. Ertürk, Kahramankazan'da Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantının oldukça faydalı sonuçlar vereceğini söyled

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Avrupa, ülkeleri, Türkiye'nin, yanında, yer, almalı",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv