Haber Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 20:33 Bu haber 3260 kez okundu
 
Avukat Ali Polat 247 lira almak için bakın ne yaptı
Avukatlık andı şöyle diyor : Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağıma namusum ve vicdanım üzerine and içerim.” Şimdi , bu davranış hangi ahlaka, şerefe sığıyor ?
YAŞAM Haberi


Star TV E. Haber ve Protokol Müdürü. Gazeteci Dursun BORAN . İstanbul Büyükçekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesine 2015/ 591 E. Sözde çamlıca sitesi başkanı Burak Dalgıç hakkında bin TL manevi tazminat davası açtı.

Alkent  2000 Mahallesinde sözde  site başkanı Dalgıç. Dursun Boran hakkında, B.Çekmece Savcılığına Av. Ali Polat vasıtasıyla 2015/19865 soruşturma nolu suç duyurusu yaptırdı. Boran’ın, Facebook sayfasında sözde genel kurulda çektiği görüntüleri yayınladığını. Mahalleye site dediler trilyonları yediler !

Hesap sormaya devam !

Bu işin sonu Silivri de biter ! gibi mesajlar yayınladığını. Kendilerine hakaret edildiğini iddia etti.

SAVCI TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ.

Savcı Ulvi Karaşahin, Boran hakkında takipsizlik kararı verdi. Suç ve hakaret yok dedi. Takipsizlik Kararına itiraz eden sözde site başkanının itirazı üzerine. Bakırköy 3. Sulh Ceza Mahkemesinin dikkatsiz hakimi Şehsuvar Koçak ( 37354 ) 17.02.2016 da takipsizlik kararını kararını kaldırıp dava açtı (!)

B.Çekmece 2. Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanan Dursun Boran. 3. Celsede hakim Cengiz Sarıçam tarafından BERAAT ETTİRİLDİ. Suçsuz görüldü. Takipsizlik kararını veren Savcı Ulvi Karaşahin haklı çıktı. Doğru karar verdiği anlaşıldı.

BORAN  MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇTI.

Ceza davasından beraat eden Dursun Boran. Kişilik hakları zarar gördüğü ve haksız yere yargılandığı gerekçesiyle. Sözde başkan hakkında bin TL lik tazminat davası açtı.

3. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi Aykut  Güzeltunç. Davacı Dursun Boran’ın kişilik haklarına saldırı yoktur dedi. Davayı reddetti.

Boran’ın bin TL davalı avukatı Ali Polat’a vekalet parası ödemesine karar verdi.

Boran istinaf mahkemesinde 2017/172 K. sayılı kararı temyiz etti.

AV. ALİ POLAT 247 TL. DAHA ÇOK  ALMAK İÇİN, VEKALET PARASINI İCRA DAİRESİ YOLUYLA İSTEDİ (!)

Duruşmadan sonra, Dursun Boran’ı arayıp banka hesabı verse. Boran hemen bin TL yi Avukatın hesabına yatıracaktı. Ama 247 TL ayrıca vekalet parası alabilmek için ,

FIRSATCILIK YAPTI . İstanbul Çağlayan adliyesi 5. İcra müdürlüğünden, 2017 / 23184 E. Sayılı icra takibi dosyası açtırdı.

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ZATEN İŞ YÜKÜ ALTINDA !

İcra dairelerinde zaten binlerce gereksiz dosya var. İş yükü, arşiv, eleman sıkıntısı var. Ali Polat bir gereksiz işlem için adliyeyi meşgul etti. 247 lira için !

24. 07.2017 de icra dairesinden gelen tebligatı alan Dursun Boran. Çağlayan Adliyesi 5. İcra Müdürü Ahmet Saltık’a gitti. Vekalet parası ödemek istedi.

İcra Müdürü, dosya hesabı yaptı. Buna göre, bin TL avukat parası ödemesi gereken Boran. 1.387,57 TL ödedi.

Yani 387 TL daha fazla para ödedi. 387 TL nin 247 TL si av. Ali’nin !

Dosya Hesabı :

Talepte keşinleşen miktar: 1.028,32 TL, Tahsil harcı miktarı 46,79 TL. Vekalet Parası 247, 50 TL ( ¾) ( Bin TL vekalet parası dışında , vekalet parasının vekalet parası 247,50 TL (!) Toplam faiz miktarı 2.96 TL. Masraf miktarı 42.00 TL.

Toplam 1.367,57 TL. Dursun Boran tarafından derhal 14.07.2017 de icra dairesi hesabına yatırıldı. Dosya kapatıldı. Yazı alındı.

 

Bu uyduruk işlem gibi, icra dairelerini iş yüküne boğan çalışamaz hale getiren, binlerce dosya var. Bazı avukatların umrunda değil. İcra dairelerinde insanların stres olması. Mesela Ali Polat gibi.

 

Onların derdi 247 TL.. daha fazla almak. Bin TL asıl vekalet parası artı 247 TL almasa rahatlamazlar ! Nasıl bir ruh hali siz karar verin ?.

Avukat Andı :

Avukatların sıfatlarını kazanırken ettikleri yemin şöyledir: “Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağıma namusum ve vicdanım üzerine andiçerim.”  Bu davranış hangi ahlaka, şerefe sığıyor ?

HANİ HER NİMETİN KÜLFETİ VARDI ALİ POLAT ?

Daha önce Dursun Boran’a, müvekkili Burak Dalkılıç adına yaptığı uyduruk 2015/19865 soruşturma nolu suç duyurusunda. Dursun Boran’ı haraç gibi adiatları ödemekle suçlayan Polat şöyle yazmıştı:

 

“ Şüpheli, yıllardır yönetim gideri (!) ödememek için haksız ve yasalara aykırı mücadele içinde. Oysa her nimetin bir külfeti vardır.

 

2 milyon TL lik villada oturuyorsanız ayda 2 bin, senede 24 bin TL ( 8 bin ) aidat ödemek zorundasınız “

( 29 Ekim 2017 tarihi itibariyle aylık aidat 3.200 TL  ( bin dolar ) Senelik 40 bin TL ( 11 bin dolar )  oldu.

Dursun Boran’ın ödemediği ayda 2 bin TL yi küçümseyen avukat.

247.00  TL avukat parası için, 5. İcra müdürlüğünde dosya açıp, takip başlatıyor. Sözleri ile yaptıkları bir birini tut mu yor.

Adaleti meşgul ediyor. Oysa çamlıca sitesi denen yerden ayda 7-8 bin TL maaş zaten alıyor. ( Önceki Av. Poyraz Uçkay bu kadar alıyordu) bin TL vekalet parası almasa ne olur? Yada 247 TL .

 

Şimdi bu avukat hakkında, kişiliği, toplumsal duyarlılığı, psikolojisi, ruh hali hakkında siz kara verin !

Anladınız mı şimdi, icralarda uzun kuyruklar neden var? Binlerce dosyaya arşiv bulunamıyor? Dosyalar işporta malı gibi, açıkta yerlerde. Benzer Avukatların kendisi bu izdihama , icraların kilitlenmesine nedenler !

http://www.buyukhaber.com/buyukcekmece/av-ali-polat-vekalet-parasi-pesinde-h19762.html

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına ( aydınlatmak zorunda olmasına rağmen ) 294 kişiden site yönetimi olarak her ay Koruma Gideri ( Güvenlik parası) adı altında 3.200 TL senede 35 bin TL aidat adı altında zorla para topluyorlar. Senede toplanan para 6 milyon TL civarında. Bu şüphelilerin ifadesinde görülüyor .

     Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur.

FETÖDEN TUTUKLANIP İHRAÇ EDİLEN İSTANBUL VALİSİ H.AVNİ MUTLU’YA PLAKET VERMİŞTİ.

Mahalle girişine, kamu yollarına bariyer konmasına göz yumması için zamanın valisi Mutlu’ya plaket verenler arasında resmi çıkan M.Korkmaz ın , senede 35 bin TL aidat verirken , kaç lira vergi verdiği İstanbul Gelir İdaresine soruldu. 

Belediye ye yaptırmayı beceremiyorlar ! CHP li B.Çekmece Belediyesini göreve davet edemiyorlar. Kamuya ait yolu tamir için, 150 bin TL civarında para harcıyorlar. Hangi yetki ve sıfat ile ? Bu TEM oto yolunu asfaltlamak ile aynı. İşlem. 

Bu kanunsuz, yolsuz , ahlaksız, suç olan harcamaya ortak gider diyorlar.  

Resim de Ali Polat görülüyor.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Avukat, Ali, Polat, 247, lira, almak, için, bakın, ne, yaptı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv