Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 17:06 Bu haber 4288 kez okundu
 
“BAĞIMLILIK SORUNUN’DAN KURTULMA PROJESİ”
Osmanlı Ocakları kurulduğu günden bu yana yerli ve milli olan her hizmetin yanında olduğunu bir kez daha göstereceği çağımızın “illeti” olarak ta bilinen “Bağımlılık’tan kurtulma “ projesini hayata geçiriyor… Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından hazırlanan proje sosyal sorumluluk alacak kurum ve kuruluşlardan destek bekliyor. Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanı Yalçın Yazıcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
SAĞLIK Haberi


 

“Ülkemiz de; Hükümet, Bakanlıklar, Sivil Toplum Kuruluşları, Sosyal Hizmet Birimleri, Kaymakamlıklar ve Belediyeler  kolları sıvamış yoğun ve ciddi bir şekilde BAĞIMLILIK sorunu ile mücadele etmekte..

Bu zorlu mücadele de Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı olarak bir süre önce başlattığımız mücadelemizi . İTOGED ( İstanbul Toplumsal Gelişim Derneği ) Kurucu Başkanı ve C4 Recovery Solutions Türkiye Temsilcisi ve Operasyon Direktörü Çiğdem Sönmez  bu yolda birlikte yürümeye karar verdik.

TÜM KURUM VE KURULUŞLARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

Sönmez, Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı Sosyal İşler Başkanıdır ve bünyemizde bağımlılık çalışmalarını sürdürecektir.

Şimdiye kadar kurmuş oldukları üç Rehabilite Danışma ve Takip Merkezlerini artırmayı ve yaygınlaştırmayı   hedefledikleri bu çalışmayı , bundan sonra da Bağımlılığı olan kişiler ve Ailelerine ihtiyaçları olan Psiko-Sosyal desteğin yerelde verilebilmesi için Osmanlı Ocakları milli mücadele ruhu ile tüm gücünü ortaya koymuştur. Bu mücadelemiz tarafsız yalın olarak Ülkemize ve Milletimize hizmet odaklıdır.

PROJE NEYİ AMAÇLIYOR

 Proje, Bağımlılık’tan muzdarip olan kişiler ve Ailelerin tüm Psiko-Sosyal ihtiyaçlarını kapsıyor. Yerel halkın bu konuda bilinçlenmesi, eğitimler, saha çalışmaları, bağımlılık konusunda deneyimli ve bilgili Psikologlardan bireysel ve grup terapileri, eğitimli eski kullanıcıların rehberliği, 12 Basamak iyileşme programının entegre edildiği ( NA- Adsız Narkotikler – AA – Adsız Alkolikler ) ve sosyal desteklerinin sağlandığı bir hizmettir.

Burada ailelerin bilinçlenmesi büyük önem taşımakta ve bu konuda Osmanlı Ocakları olarak tüm Türkiye’yi kapsayan bir saha çalışmamızı başlatmış bulunmaktayız. Temsilciliklerimiz de yapılacak olan bu panellere tüm halkımızı bekliyoruz.

Bağımlılık benim sorunum değil denmemeli, bu düşünce bizi bu güne getirdi bu sorunun Ülkemizin sorunu olduğunu bilmeli ve üzerimize düşeni yapmalıyız. Bir nesil yok oluyor çocuklarımız gençlerimiz hatta yetişkinlerimiz.

Bu proje bu yok oluş ile mücadele ediyor. Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı bu mücadeleye sonuna kadar devam edecektir.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , “BAĞIMLILIK, SORUNUN’DAN, KURTULMA, PROJESİ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv