Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 10:26 Bu haber 8860 kez okundu
 
BAKAN CANİKLİ’DEN TAŞERON İŞÇİSİNE MÜJDE
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, taşeron işçilerin durumuna ilişkin, “Genel sistemi bozmayacak şekilde mevcut şu anda sisteme entegrasyonunu en sancısız şekilde yapılmasını sağlayacak çalışma yapılıyor. Sona gelindi, onu söyleyeyim, sona gelindi. İnşallah en kısa süre içerisinde verilen söz harfiyen yerine getirilecektir” dedi.

Genel Kurul’da dün akşam bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Canikli, “Hep 'Dolar bozdurun.' deniliyor ama Türk Hava Yolları en son ihalesini, THY uçak alımıyla alakalı dövizle yaptı" şeklinde bir soru geldiğini belirterek, “Başka çaresi yok bildiğim kadarıyla, birkaç firma var zaten dünyada, onların da hangi para cinsinden satış yaptıkları belli. Dolayısıyla, orada başka bir seçenek yok. Bu uygulama, şu andaki genel uygulamaya bir aykırılık teşkil etmiyor” dedi.

Taşeron işçilere ilişkin soruya da Bakan Canikli, “Kesin olarak bu yerine getirilecektir. Bundan yana hiçbir kuşku söz konusu değil ancak bunun teknik düzenlemeleri için ciddi çalışmalar yapılıyor. Yani orada genel sistemi bozmayacak şekilde mevcut şu anda sisteme entegrasyonunu en sancısız şekilde yapılmasını sağlayacak çalışma yapılıyor. Sona gelindi, onu söyleyeyim, sona gelindi. İnşallah en kısa süre içerisinde verilen söz harfiyen yerine getirilecektir” yanıtını verdi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAKAN, CANİKLİ’DEN, TAŞERON, İŞÇİSİNE, MÜJDE,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv