Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 11:25 Bu haber 3488 kez okundu
 
BALIKESİR BELEDİYE BAŞKANIN'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI
BELEDİYELERDEN Haberi


Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa etti mi

 

BALIKESİR Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan son dakika açıklamalar geldi. Erdoğan'ın istifasını istediği öne sürülen Başkan Uğur, böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Ahmet Edip Uğur: ''Görevimin başındayım, istifa yok'' dedi.

 

İBB ve Düzce belediye başkanlarının istifalarının ardından AK Partili belediyelerde yeni istifalar bekleniyor. İddiaya göre Balıkesir Belediye Başkaın Ahmet Edip Uğur , Cumhurbaşkanı ile görüştü ve Erdoğan onun istifasını istedi. Peki bu iddia doğru mu? Ahmet Edip Uğur istifa mı ediyor? 

Balıkesir Belediye Başkaın Ahmet Edip Uğur'dan bugün konuylla ilgili açıklama geldi. Başkan Uğur ''Cumhurbaşkanı'yla görüşmem olmadı. Görevimin başındayım, istifa yok'' dedi.

TWITTER HESABINDAKİ DEĞİŞİKLİK
Ahmet Edip Uğur'un resmi twitter hesabındaki değişiklik istifa söylentilerini kuvvetlendirmişti. Ahmet Edip Uğur hesabında yer alan "Balıkesir Belediye Başkanı' yazısını kaldırmıştı.

BEN İSTİFA ETMİYORUM SİZ ALIN
Ahmet Edip Uğur haftabaşında yaptığı açıklama ise "Ben istifa etmiyorum, siz görevden alın. Görevden alırsanız partiden istifa eder, yoluma bağımsız belediye başkanı olarak devam ederim" dediği yönündeki iddialara şu yanıtı vermişti;

-"Tamamen masa başında uydurulmuş bir kurgudan ibarettir. Söz konusu haberleri yayınlayarak bir itibar suikastına imza atmaya çalışanlar hakkında yargı yoluna başvurduğumuzun ayrıca bilinmesini isterim. 17 yıldan bu yana AK Parti'mizin bütün kademelerinde görev yapan bir nefer olarak olarak, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlattığımız kutlu yolculuğumuza ilk günkü aşk ve şevk ile devam ettiğimizi milletimize saygı ile duyuruyorum."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Dün İran dönüşü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uçakta istifa olayıyla ilgili bomba açıklamalar yapmıştı. Erdoğan'ın sözlerinin hedefindeki ismin Melih Gökçek olduğu söylenmiş ve dün gece de Gökçek Beştepe'ye gidince hareketli saatler yaşanmıştı. Erdoğan istifalarla ilgili şunları söylemişti;

-"Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor. Nitekim, bir çok arkadaşımız daha önce bir çok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BALIKESİR, BELEDİYE, BAŞKANIN'DAN, İSTİFA, AÇIKLAMASI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv