Haber Detayı
10 Haziran 2014 - Salı 19:56 Bu haber 4599 kez okundu
 
BALYA ‘DAN MİNE KOŞAN GEÇTİ
BELEDİYELERDEN Haberi


 BALYA ‘DAN MİNE KOŞAN GEÇTİ

 

BALIKESİR / Balya belediyesinin gerçekleştirdiği ,  Haziran  Ayında düzenlenen “İlkbahar Şenlikleri  Festivaline ” ilgi büyüktü. 

Geçtiğimiz  Pazar günü saat 12:00’ de Mehteran takımı ve Halk oyunları ekibi ile açılışı yapılan festivale ünlü sanatçı Mine Koşan’ın yanı sıra  yöresel sanatçılarda eşlik etti.

 

SÜT ÜRÜNLERİ ve BAL ÜRETİCİLERİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

 

Bu arada  festival kapsamında Balya’da  üretilen Süt Ürünleri Yarışması (Tereyağ-Koyun_inek ve Keçi Peyniri, Yoğurt),  Bal Üreticileri (Bahar Balı, Çam Balı, Kestane Balı ve Polen dalında )yarışmasında dereceye girenlere Belediye Başkanı Osman Kılıç tarafından plaket verildi. 

2 Gün süren festivalin 1.gününde  Pazar Akşamı DETA gurubu  ve Ritmin Dansları Topluluğu  gösterileri ile halka unutulmaz bir gece  yaşatıldı. 

 Büyük katılımın gözlendiği festivalin son gününde  sanatçı Mine Koşan’ın  verdiği konser ayakta alkışlanırken ,konser sonrası İlçe Kaymakamı  Fikret Dağ’a Fahri Hemşerilik Beratı ve plaketi verildi.

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç,bu tür etkinliklerin ilçe halkını bir araya getirmenin yanı sıra düzenlenen Bal ve Süt ürünleri yarışmalarının da çiftçimizi ve esnafımızı heyecanlandırdığını belirtti.

  

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv