Haber Detayı
18 Eylül 2016 - Pazar 16:58 Bu haber 4834 kez okundu
 
BAŞBAKAN YILDIRIM: EĞİTİM HARCAMALARI BİZİM İÇİN YATIRIM
EĞİTİM Haberi


Başbakan Binali Yıldırım, eğitim harcamalarının tamamını ülkenin geleceğine yönelik birer yatırım olarak gördüklerini belirterek, "Ülkemizin en büyük eğitim atılımlarını gerçekleştirdik ve bununla birlikte geleceğe yön verecek projeleri hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“2016-2017 eğitim-öğretim yılına başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan velilerimizin ve ülkemizin her köşesinde büyük fedakârlıklarla hizmet veren öğretmenlerimizin coşkusunu yürekten paylaşıyorum" diyen Başbakan Yıldırım, "Hükümet olarak, okul öncesinden üniversiteye bütün öğrencilerimizin çağın gereklerine uygun şekilde eğitim almaları, teknolojik imkânları en yüksek seviyede kullanmaları ve eğitim fırsatlarından hepsinin aynı derecede faydalanmaları için çalışıyoruz" dedi.

Başbakan Yıldırım, eğitim harcamalarının tamamını ülkenin geleceğine yönelik birer yatırım olarak gördüklerini belirterek şöyle devam etti:

"Ülkemizin en büyük eğitim atılımlarını gerçekleştirdik ve bununla birlikte geleceğe yön verecek projeleri hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz. Çocuklarımızı bilgiyi üreten ve insanlığın hizmetine sunan, geleceğin dünyasında söz sahibi olan fertler olarak yetiştirmek ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır. Eğitimi; öğrencilerimizin ruhi ve bedeni sağlıklarını ön planda tutan, ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle hareket eden, farklı düşüncelere daima saygı duyan, araştırmayı-sorgulamayı vazgeçilmez kabul eden ve tam demokrasiyi benimseyen bir anlayış üzerine inşa etmeliyiz.

Bu vesileyle, eğitimin her kademesinde, Türkiye’nin geleceğini emanet ettiğimiz, sevgi, sabır ve özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda, değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve bütün eğitim camiasına selam ve sevgilerimi iletiyor, başarılar diliyorum.” 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAŞBAKAN, YILDIRIM:, EĞİTİM, HARCAMALARI, BİZİM, İÇİN, YATIRIM,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Sabrı olmayanlar ne kadar fakirdirler.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv