Haber Detayı
15 Nisan 2014 - Salı 15:58 Bu haber 1114 kez okundu
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN: TURİZMDEKİ BAŞARIDA BARIŞÇIL VE PROAKTİF DIŞ POLİTİKANIN DA BÜYÜK KATKISI VAR
TURİZM Haberi


 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan turizm sektörünün bu başarılı noktaya gelebilmesinde, iktidarın izlediği barışçıl ve proaktif dış politikanın da büyük etkisi ve katkısı bulunduğunu bildirdi. 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye’nin, her biri ayrı ayrı gezilip görülecek mekanlarıyla, kültürel ve tarihi mirasıyla, eşsiz doğal güzellikleriyle tüm dünyayı kendine hayran bırakacak özelliklere sahip nadir coğrafyalardan biri olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Hükümet olarak, turizm gelirlerinin artırılması, turizmin ve turistik bölgelerin çeşitlendirilmesi, turizm sektörümüzün rekabet gücünün artırılması için büyük yatırımlar yaptık, turizm potansiyelimizin daha etkin kullanılması için ciddi çabalar harcadık” dedi. 
Kültür ve Turizm Bakanlığı eliyle turizm sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlara çeşitli teşvik ve destekler sağlayarak, turizmi, gerçek manada bir lokomotif sektör haline getirdiklerini kaydeden Başbakan Erdoğan, “Hükümetimizin bu çabaları neticesinde, turizm sektörünü ‘deniz, kum, güneş’ anlayışına dayanan kısır yapıdan kurtardık, turizmi 6 aydan 12 aya yayabilmeyi başardık. Bugün itibariyle, kış turizmi, golf turizmi, kongre turizmi, inanç turizmi başta olmak üzere, dört mevsime hitap eden, dört mevsime yayılan, ülkemizin kalkınmasına her zamankinden çok daha fazla katkıda bulunan bir turizm sektörümüz var” dedi. Başbakan Erdoğan şöyle devam etti: 
“Hiç şüphesiz, turizm sektörümüzün bu noktaya gelebilmesinde, iktidarımızın izlediği barışçıl ve proaktif dış politikanın da büyük etkisi ve katkısı vardır. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde yapılacak yeni yatırımlarla birlikte, Türkiye, turizm alanında, dünya turizminde çok daha üst sıralara tırmanacak, her yıl yeni bir rekora imza atan turizm sektörümüz ülke ekonomisine çok daha büyük katkılar sağlayacaktır. Bu düşüncelerle Turizm Haftası’nı kutluyor, turizm sezonunun ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv