Haber Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 13:24 Bu haber 997 kez okundu
 
BAŞBUĞ TÜRKEŞ, ÖLÜMÜNÜN 21. YILINDA ANILIYOR
YAŞAM Haberi


Ölümünün 21. yılında Alparslan Türkeş anılıyor

MHP'nin kurucu genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş, ölümünün 21. yılında Ankara Beştepe'deki mezarı başında anılıyor...

 

MHP'nin kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş, ölümünün 21. yılında Ankara Beştepe'deki mezarı bayında anılıyor... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anıt mezara geldi... Kur-an'ı Kerim okunmasının ardından dualar edildi...

 

MHP lideri Bahçeli, Anıt Mezar'da toplanan onbinlerce ülkücüye kısa bir konuşma yaptı. Bahçeli, "Devletimizin ve aziz milletimizin bekasının teminatı olduğumuzu her fırsatta gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz" dedi. Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

 

 

MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkeş'in mezarına kırmızı beyaz karanfiller bırakıp toprak ve su döktü...

- Fikri olgunluğu ileri görüşlülüğü sayesinden bugünümüze ışık tutmuştur. Türkiye'nin meseleleri karşısında düşünüp dile getirdiği akılcı çözüm önerileri hala geçerliliğini korumaktadır.

 

- Kendisi yarınlara uzanan meşaledir. Türk siyasetine uzlaşma aşılamıştır.

 

- Yarım asıra yaklaşan kutlu davamızı milletimizin ve devletimizin bekasına adadık. Devletimizin ve aziz milletimizin bekasının teminatı olduğumuzu her fırsatta gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.

 

- Ümitsizlikleri yendik. Gücümüzü aziz milletimizden kararlılığımızı ülkülerimizden aldık.

 

 

 

-Merhum Başbuğumuz hiçbir zaman kolay bir başarı vaat etmemişti. Biz de aynısını yapıp önümüze bakacağız. Bölünmeye bölücülüğe ne pahasına olursa olsun karşı çıkacağız.

 

- Yılanlara kananlara, kaçanlara inat bugün MHP ayaktadır. Türkiye ve Türk milleti hasımları karşısında sarsılmaz duruş ortaya koyuyoruz.

 

Alparslan Türkeş kimdir? Tarihi fotoğraflarla Başbuğ'un mücadelesi

Alparslan Türkeş kimdir? Tarihi fotoğraflarla Başbuğ'un mücadelesiAlparslan Türkeş kimdir? Tarihi fotoğraflarla Başbuğ'un mücadelesiAlparslan Türkeş kimdir? Tarihi fotoğraflarla Başbuğ'un mücadelesi

YOLLAR KAPATILDI...

Anma töreni nedeniyle gece 02.00'den program sona erene kadar, Alparslan Türkeş Caddesi çift yönlü olarak (Jandarma Alt Geçit Kavşağı ile Alparslan Türkeş Meydanı arasına açılan cadde ve sokaklar), Alparslan Türkeş Meydanı (alt geçit hariç), Mevlana Bulvarı ile Bahriye Üçok Caddesi'nden Alparslan Türkeş Meydanı'na giriş ve çıkış yan varyantları araç trafiğine kapatılmıştı...

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAŞBUĞ, TÜRKEŞ,, , ÖLÜMÜNÜN, , 21., YILINDA, ANILIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Sayfalar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv