Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 12:28 Bu haber 3077 kez okundu
 
Başkan Tiryaki yapımı devam eden spor tesislerini denetledi
BELEDİYELERDEN Haberi


Altındağ’ın çehresini değiştiren yatırımların yapım süreciyle yakından ilgilenen ve sık sık çalışmaları yerinde inceleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, sabahın erken saatlerinde 2018 yılında açılışı gerçekleşecek spor tesislerini gezdi. Ali Ersoy Mahallesi’ne yapılan “Buz Pateni Pisti” ve Beşikkaya Mahallesi’ne yapılan “At Maneji” tesislerini gezen Başkan Tiryaki, çalışmaları yerinde denetledi. Altındağ’a kazandırdıkları spor tesisleriyle özellikle gençlerin ve çocukların hayatlarını değiştirdiklerini söyleyen Başkan Tiryaki, açılacak olan buz pateni pisti ve at maneji sayesinde Altındağlıları sporun farklı dallarıyla tanıştıracaklarını söyledi.

At maneji hem Altınköy’e hem de Altındağ’a değer katacak

2018 yılında açılışının yapılması planlanan ve çalışmaları son sürat devam eden at maneji, Ankaralıların uğrak mekanı olacak. Manej, Altınköy’ün konseptine uygun biçimde ahşap olarak tasarlandı. 10 ahırın ve atın bulunacağı tesiste, çatı kaplama ve zemine kum serpme işlemleri tamamlandı. Manejin bulunduğu bölgeye, aynen Altınköy Açık Hava Müzesi’nde olduğu gibi çivi çakılmadan yapılan, geleneksel çantı evler yerleştirildi. Ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarında sona gelinen manej, 2018 yılında Ankaralıların hizmetine sunulacak.

At binmenin spor olmasının yanı sıra, tarihimiz açısından da önemli olduğunu belirten Başkan Tiryaki “At binmek Ata sporumuzdur. Atalarımız Orta Asya'dan at sırtında dünyaya yayıldılar. Atlarla tarihimiz kadar eski olan birlikteliğimizi, kültürümüzü sürdürmek istiyoruz.  İnsanı fiziken ve ruhen tedavi eden bu spor ile bütün Ankaralıların tanışmasını diliyoruz.” dedi.

Altındağlılar buz sporlarıyla tanışacak

Başkan Tiryaki’nin bir diğer durağı ise, Ali Ersoy Mahallesi’ne yapılan “Buz Pateni Pisti” oldu.  Altındağ'a 15 spor tesisi ve kapalı yüzme havuzları kazandırdıklarını söyleyen Başkan Tiryaki "Şimdi de bir zamanlar Altındağ için hayal olan "Buz Pateni Sarayı"nı Altındağ'a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Ali Ersoy Mahallesi'ne yapılan ve içinde her şeyin düşünüldüğü tesis, 4 bin metre kare büyüklüğünde ve 900 metre kare genişliğinde bir buz pistine sahip... Tesiste 150 kişilik tribün ve kafeteryada yer alacak. Komplekste yer alan buz pisti ihtiyaç durumunda ikiye de bölünebilecek. 2018 yılında açılması beklenen tesisi vatandaşlar sabırsızlıkla bekliyor.

“Altındağ'da artık gülen mutlu yüzler var.”

"20 yaşına kadar sporla, sanatla, kültürle ilgilenen çocuklar, ileride çok büyük sıkıntılar da yaşasalar, doğru yoldan ayrılmazlar" diyerek sporun ve sanatın önemine değinen Başkan Tiryaki, “Altındağ'da artık gülen mutlu yüzler var. Gelecek için hayal kuran insanlar var. En önemlisi gönüllerde umut var. Geçmişte gecekonduda doğan ve hayalleri olmayan çocuklar artık buz sporları, at binme sporu ile tanışacak. Altındağlıların hayallerini gerçeğe dönüştürdüğümüz için çok mutluyuz. " dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Tiryaki, yapımı, devam, eden, spor, tesislerini, denetledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Yaptığını öven, yaptığını yıkar.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv