Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:02 Bu haber 1665 kez okundu
 
Binali Yıldırım'ın 'çünkü çaldılar' sözlerine yanıt!
SİYASET Haberi


 

CHP'den, Binali Yıldırım'ın İstanbul seçimlerinin yenilenmesiyle ilgili söylediği, 'Çok basit, çünkü çaldılar' sözlerine yanıt geldi.

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztrak, İBB başkan adayı Binali Yıldırım'ın seçimin neden yenilendiğine ilişkin bir vatandaşın sorduğu soruya karşı söylediği 'Çok basit, çünkü çaldılar' sözlerine yanıt verdi.

 

Öztrak'ın açıklamaları şöyle:

İçişleri Bakanı kutuplaştırıcı söylemlerine devam ediyor. Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının gaspedildiği 6 Mayıs sandık darbesinin üstünden tam bir hafta geçti ancak hala gerekçeli kararı yazamadılar. Kabul gerekçelerini kaleme alma işini yavaştan alıyorlar. YSK'nın, iktidardaki darbe mahfillerine yeni senaryolar yazabilmeleri için zaman ve zemin kazandırmaya çalıştıkları anlaşılıyor.

YSK'nın hukuki değil siyasi karar vermiş olduğu artık gün gibi ortada. Sandıkların başkanlarında ve üyelerinde hata yapıldıysa aynı sandıklardan çıkan diğer seçimlerin neden yenilenmediğini bir türlü açıklayamadılar. Kısa kararda görmediğimiz bir takım iddiaları AK Parti'nin hazırladığı dokümanlarda, iftar masalarında attıkları nutuklarda dinlemeye başladık. Bu sandıklarda oyların yeniden sayılıp sayılmadığını da söyleyemiyorlar.

 

BİNALİ YILDIRIM'IN 'ÇÜNKÜ ÇALDILAR' SÖZÜNE YANIT

Seçim gecesi oyları çalamayanlar sandık darbesi ile İBB'nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen mazbatayı gaspetmişlerdir. Ne yapsalar boşuna. Güneşi balçıkla sıvamak mümkün değil. AK Parti'nin adayı oyları çaldılar diyor. 17 yıldır iktidardasınız, güç sizin elinizde, eğer oy hırsızlığı varsa bunu sizlerden başka kimse yapmış olamaz. Seçimi çalanlar bizleri oy çalmakla suçlama iddiasına girdiler. Atalarımız boşuna yavuz hırsız ev sahibini bastırır dememişler. Çaldı sözünü, Başbakanlık, TBMM Başkanlığı yapmış biri söylüyorsa bu çok daha üzücüdür.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Binali, Yıldırım'ın, 'çünkü, çaldılar', sözlerine, yanıt!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv