Haber Detayı
07 Şubat 2017 - Salı 13:21 Bu haber 4326 kez okundu
 
BOĞAZİÇİ’NDE AŞK ŞARKILARIYLA SENFONİK ŞÖLEN BAŞLIYOR
SANAT Haberi


Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de 2017 Bahar Dönemi Konserleri, 15 Şubat akşamı ünlü besteciler Brahms’ın aşk şarkıları valsleri ile Schuman’ın İspanyol şarkıları ile başlayacak.

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Bahar Dönemi Konserleri kapsamında klasik müzik dünyasının önemli isimleri müzikseverlerle buluşacak. 20 yıldır her Çarşamba akşamı seçkin konserlere ev sahipliği yapan Albert Long Hall’de 2017 Bahar Dönemi Konserleri, 15 Şubat akşamı ünlü besteciler Brahms’ın aşk şarkıları valsleri ile Schuman’ın İspanyol şarkıları ile başlayacak. Her iki eseri de İngiliz sanatçılar, Rhiannon Llewellyn (soprano), Sarah Champion (mezzo-soprano), Bradley Smith (tenor), Nicholas Merryweather (bariton) seslendirirken, dört el piyanoda ise William Wann ve Edwige Herchenroder birlikte eserlere hayat verecekler. İkili ve dörtlü düetlerle senfonik bir şölene dönüşecek konser saat 19.30’da başlayacak.

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik 2017 Bahar Konserleri’nde Pekineller’den çellist Amit Peled’den Marie-Pierre Langlament ve Martin Löhr’e; Ayşegül Sarıca, Ayla Erduran, Gülsin Onay, Bülent Evcil, Toros Can, Cihat Aşkın, Ayla Erduran ve Elvin Hoxha’ya;  Arcadia Quartet’ten İstanbul Sinfonietta’ya, Berlin Deutsche Oper Solistlerine, Festa Rustica Ensemble’dan Barış İçin Müzik Orkestrası’na kadar pek çok solist ve toplulukla birbirinden renkli dinletiler sergileyecek

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BOĞAZİÇİ’NDE, AŞK, ŞARKILARIYLA, SENFONİK, ŞÖLEN, BAŞLIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv