Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 16:37 Bu haber 4309 kez okundu
 
ÇALIŞMA BAKANI’NDAN EMEKLİLER İÇİN KATILIM PAYI AÇIKLAMASI
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık raporu ile belgelendirilmek ve kurumun resmi internet sitesinde bulunan gerek muayene gerekse ilaç teminine yönelik katılım payından muafiyeti sağlayan düzenlemelerde yer alması kaydıyla emeklilerden katılım payı alınmadığını bildirdi.

Çalışma Bakanı, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in soru önergesini yanıtladı.

Çalışma Bakanı, birinci basamak sağlık hizmeti sunucularında yapılan muayenelerden katılım payı tahsil edilmediğini söyledi.

Sağlık raporu ile belgelendirilmek ve kurumun resmi internet sitesinde bulunan gerek muayene gerekse ilaç teminine yönelik katılım payından muafiyeti sağlayan düzenlemelerde yer alması kaydıyla emeklilerden katılım payı alınmadığını belirten Çalışma Bakanı, şöyle dedi:

“Diğer taraftan, Kurumca bedeli ödenen ilaçlar içerisinde emeklilerimizin ilave ücret ödemeksizin temin edebilecekleri ilaçlar da bulunmaktadır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÇALIŞMA, BAKANI’NDAN, EMEKLİLER, İÇİN, KATILIM, PAYI, AÇIKLAMASI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.


Konfüçyus
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv