Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 16:37 Bu haber 4000 kez okundu
 
ÇALIŞMA BAKANI’NDAN EMEKLİLER İÇİN KATILIM PAYI AÇIKLAMASI
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık raporu ile belgelendirilmek ve kurumun resmi internet sitesinde bulunan gerek muayene gerekse ilaç teminine yönelik katılım payından muafiyeti sağlayan düzenlemelerde yer alması kaydıyla emeklilerden katılım payı alınmadığını bildirdi.

Çalışma Bakanı, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in soru önergesini yanıtladı.

Çalışma Bakanı, birinci basamak sağlık hizmeti sunucularında yapılan muayenelerden katılım payı tahsil edilmediğini söyledi.

Sağlık raporu ile belgelendirilmek ve kurumun resmi internet sitesinde bulunan gerek muayene gerekse ilaç teminine yönelik katılım payından muafiyeti sağlayan düzenlemelerde yer alması kaydıyla emeklilerden katılım payı alınmadığını belirten Çalışma Bakanı, şöyle dedi:

“Diğer taraftan, Kurumca bedeli ödenen ilaçlar içerisinde emeklilerimizin ilave ücret ödemeksizin temin edebilecekleri ilaçlar da bulunmaktadır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÇALIŞMA, BAKANI’NDAN, EMEKLİLER, İÇİN, KATILIM, PAYI, AÇIKLAMASI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Sayfalar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv