Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 12:08 Bu haber 3921 kez okundu
 
ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 100. YILI TEMASI İLE YAPILAN DEV ÇİKOLATADAN HEYKELLER YARIŞTI
SANAT Haberi


“Ev Dışı Tüketim Pazarı”nın profesyonellerini 3. kez buluşturan EDT EXPO’da Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı temasıyla gerçekleştirilen çikolatadan heykel yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

“Ev Dışı Tüketim Pazarı”nın profesyonellerini 3. kez buluşturan EDT EXPO’da Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı temasıyla gerçekleştirilen çikolatadan heykel yarışması renkli görüntülere sahne oldu. 2 metre boyundaki dev çikolatadan heykeller katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 8 ayrı takım ve 32 şef tarafından hazırlanan 8 ayrı heykelin sergilendiği yarışmanın galibi savaş, barış ve tüm milletler temasını içerdiği figürüyle Mövenpick takımı oldu.

Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği ETÜDER ve CNR Holding işbirliği ile İstanbul'da 3. kez kapılarını açan Ev Dışı Tüketim Fuarı (ETD EXPO) birbirinden özel şovlarla devam ediyor. Fuar birbirinden özel tatların yanı sıra görsel şovlarla da ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşattı. Fuarın ikinci günü çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye'nin önde gelen şefleri çok özel bir çalışma gerçekleştirerek, Çanakkale Zaferinin 100. Yılı temasıyla çikolatadan heykeller yaptılar.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı temasıyla çikolatadan heykellerin yapıldığı Gastrobosphorus Patisserie yarışmasında,  8 takım ve 32 şef tarafından hazırlanan 8 ayrı heykel yarıştı.  Tamamı Türkiye coğrafyasında üretilen ürünler ile yapılan ve boyları 1 ila 2 metre arasında değişen heykeller ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.

Lezzet, yaratıcılık, sunum, ölçü miktarı ve konsepte uygunluk kriterlerine göre puanlama yapılan Gastrobosphorus Patisserie yarışmasının galibi savaş, barış ve tüm milletler temasını içerdiği figürüyle Mövenpick takımı oldu.

Gastrobosphorus Patisserie yarışması kategorilerinde ise pasta kategorisinde kahveli pastası ile Polat Renaissance, unlu mamuller kategorisinde zahter otlu ayvalık çöreğiyle Mövenpick, çikolatadan heykel kategorisinde savaş, tüm milletler, barış içeriğiyle Mövenpick, pralin çikolata kategorisinde fesleğenli çikolatasıyla ise Richmond İstanbul birinci oldu.

Yarışmada, birinci takım 10 bin, ikinci takım 7 buçuk bin, üçüncü takım 5 bin lira, dördüncü takım ise mansiyon ödülü olarak 2 bin 500 TL ile ödüllendirildi.

Bu yıl 3. kez gerçekleştirdikleri yarışma hakkında ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz, "Gastrobosphorus Patisserie yarışmasını her yıl farklı temayla gerçekleştiriyoruz, birbirinden ünlü şefler yarışıyor. Tüm heykeller bu topraklarda üretilen ürünler ile yapıldı. Amacımız görsel şovlarla fuarı zenginleştirirken lezzet coğrafyası olan ülkemizin ürünlerini de tanıtmak" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv