Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 12:56 Bu haber 3056 kez okundu
 
Canpolat : Muğla'dan seslendi : “Yahudi veya Hristiyan düşmanı değiliz”
Muğla il teşkilat ofisi’nin açılışında coşkulu kalabalığa seslenen Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat,Yahudi,Hristiyan düşmanı değiliz olmayacağız’da. Tramp’ın Kudus’ü başkent ilan etmesinin asla kabul edilemeyeceğini belirten Canpolat, Kızıl denizi Firavuna zindan eden dünya, Kudüs’ü ABD ve İsrail’e mezar edecek” dedi.
İLLERDEN Haberi


Canpolat :“Yahudi ve ya Hristiyan Düşmanı Değiliz”

 

Yurt genelinde teşkilatlanmasını sürdüren Osmanlı Ocakları Muğla temsilciliği Genel Başkan Kadir Canpolat’ın katılımlarıyla  önceki gün hizmete açıldı.

Osmanlı Kültür ve Medeniyetini yaşayıp ve yaşatmak amaçlı kurulan Siyasi dernek Muğla’da ve yurt genelinde teşkilatlanmayı sürdürürken, diğer taraftan fetö ile kendi bünyesinde mücadele ediyor.

Muğla’da yoğun ilgilerle hizmete giren ocağın açılış konuşmasını yapan il Başkanı Hüseyin Çakır salonda coşkulu kalabalığın ilgisiyle karşılandı.

Çakır konuşmasına; “ Bana bu görevi layık gören Genel Başkanımıza teşekkür ederim. Konu bayrak ve vatan olduğunda canımızla, malımızla bu kutlu kurumda hizmet etmekten onur duyacağım.” Dedi.

 

Genel Başkan Kadir Canpolat ise konuşmasına;

 

” KIZIL DENİZİ FİRAVUNA ZİNDAN EDEN DÜNYA, KUDÜS’Ü ABD VE İSRAİL’E MEZAR EDECEK” dedi.

 

Canpolat konuşmasına şöyle devam etti;” yeryüzüne sığmayan zalimlerin bir ufacık mezarlığa sığdığını görüyoruz..

Hiç mi ibret almaz, hiç mi görmez duymazlar mı?

 

Kudüs bütün dinlerin bütün inançların bir eseridir. İslam ahlakı, hoşgörü ve mütevazisiyle din ayrımcılığı yapmadan herkesin her dinin ev sahipliğini yapacağı bir kutsal yerdir. Kalkıp bir dine, bir inançla ve özellikle terör devletine bu kutsal yeri mal etmek doğru değildir.

 

Bizler Yahudi veya Hristiyan düşmanı değiliz olmayacağız…

Dinler arasında düşmanlık önce dine olan saygıyı, daha sonra dinleri insanların ıslahı için gönderen yüce yaratıcıyı eleştirmek anlamına gelir ki, bu doğru değildir.

Kudüs müslümanların elinde olmalıdır.

Neden mi ?

 

Biz öyle büyük bir medeniyete sahibiz ki;

Hz Fatih İstanbul’u fethettiğinde gayri müslimlere karşı “ dilediğiniz gibi ibadet ve ikamet edebilirsiniz” diyerek hoşgörünün doruğunu biz müslümanlara ve dünya’ya bir mesaj olarak göstermiştir. İslam dininde terörün yeri yoktur. Artan bir İslama fobi’nin arttığını endişeyle görüyoruz. Parası olan yani toprak alan bir anlayış celp kullanarak o bölgeye hakim olma hakkına sahip olamaz. Toprak alabilirsiniz ama yönetimi alamazsınız” dedi.

 

Canpolat uzun süren konuşmasını heyecanla dinleyen kalabalığa Muğla Osmanlı Ocaklarının Ak partili, Mhp’li CHP’li herkesin sahip çıkması gerektiğini dile getirip, konuşması ardından il Başkanlığına geçerek yemin töreni gerçekleştirdi.

İl Başkanlığında yönetim ve vatandaşlarla bir süre görüşen Canpolat, Adana İncirlik üssüne siyah çelenk bırakmak için Muğla’dan ayrıldı.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Canpolat, :, , Muğla'dan, seslendi, :, “Yahudi, veya, Hristiyan, düşmanı, değiliz”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv