Haber Detayı
27 Şubat 2015 - Cuma 17:26 Bu haber 3867 kez okundu
 
CNR KİTAP FUARI, KİTAPSEVERLERİ KUCAKLADI
SANAT Haberi


Kitapseverlerin heyecanla beklediği an geldi. Çeşitli yarışma, imza günleri, söyleşi, konferans, panel ve forumlara ev sahipliği yapacak CNR Kitap Fuarı sabahın ilk saatlerinde öğrencilerin akınına uğradı.

Öğrencilerin kendilerine hitap eden yayınevlerinin önlerinde kuyruklar oluşturduğu CNR Kitap Fuarı ilk güne yoğun katılımla başladı. Aralarında Ahmet Ümit, İskender Pala, İlber Ortaylı, İbrahim Tenekeci, Uğur Koşar, Büşra Küçük, Sinan Akyüz, Mim Kemal Öke, Fikri Sağlar, İlker Başbuğ, Rahşan Ecevit gibi yüzlerce değerli yazarın konuk edileceği fuarda, çocuklar için de  eğitici ve eğlendirici sürpriz etkinlikler olacak.

Çocuklar için fuarda bir başka sürpriz de masal anlatma geleneği olacak. Bu etkinlikle çocuklar Türk gelenek ve göreneklerini yaşama fırsatı bulacak.

CNR Kitap Fuarı, binlerce kitabı okurlarıyla CNR EXPO Yeşilköy’de buluşturdu. CNR Holding Kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş organizasyonu ile düzenlenen fuar 600 marka ile 250 yayınevinin katılımı ile başladı. Sabahın ilk saatlerinde kitleler halinde CNR Fuar Kitap Fuarı’na gelen öğrenciler kendilerine hitap eden 50 çocuk yayınevinin stantları önünde kitap almak için sıraya girdiler. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu,  Yunus Emre Enstitü Başkanı Hayati Develi, Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Münir Üstün ve Pozitif Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murad Çakır’ın katılımıyla açılan fuar, 20 bin metrekare alanda gerçekleştiriliyor.

-“İSTANBUL’UN MERKEZİNDE KİTAP FUARI HAYALDİ GERÇEK OLDU”-

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız açılışta yaptığı konuşmada,  “İstanbul gibi kültür şehrine 2’inci, 3’üncü kitap fuarı çok yakışırdı. İstanbul’un merkezinde olan böylesi bir lokasyonda kitap fuarı düzenlemek hayaldi gerçek oldu” dedi. Gelecek nesillerin sağlığı için çocukların okur haline dönüştürülmesinin gerekliliğine dikkat çeken Yıldız, “İlçelerdeki bütün okullar davet edildi. Gördüm ki sabah ilk saatlerinde yüzlerce öğrenci fuara gelmiş. İnanıyorum ki fuar açık kaldığı süre içerisinde büyük öğrenci kitlelerini ağırlamaya devam edecek” diye konuştu.

-350 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR-

Pozitif Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Murad Çakır da fuarın eğitim ve edebiyat çevrelerini buluşturduğunu söyleyerek, “2014 yılında CNR Kitap Fuarı’nı yüzde 25’ini öğretmen ve öğrencilerin oluşturduğunu 180 bin okur geçtiğimiz yıl fuarımızı ziyaret etti. 2015 yılında da dünyaca ünlü yayınevlerine ait kitapların sergilendiği 350 bin kişi bekleniyor” dedi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah’ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv