Haber Detayı
05 Mart 2015 - Perşembe 14:29 Bu haber 3662 kez okundu
 
CNR KİTAP FUARI ZİYARETÇİ SAYISI 300 BİNE DOĞRU GİDİYOR
SANAT Haberi


CNR Kitap Fuarı rekor katılıma doğru gidiyor. Usta Yazar Yaşar Kemal’in okurları fuar alanına akın ediyor.  CNR Holding’in açıklamasına göre, 200 binin üzerine çıkan ziyaretçi rakamının hafta sonu ile birlikte 300 bini bulması bekleniyor.

Usta Yazar Yaşar Kemal’in okurları, CNR Kitap Fuarı’na olan ilgiyi artırdı. CNR Holding Kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş organizasyonu ile düzenlenen fuarda, Yaşar Kemal’in kitapları satış rekorları kırıyor. Yayınevleri Türk romanının büyük ustası yazar Yaşar Kemal’in eserlerini stantlarının en önünde yer verdi. Geçtiğimiz hafta sonu 54 bin kişi tarafından ziyaret edilen CNR Kitap Fuarı’nın, önümüzdeki hafta sonu ile birlikte 300 bini bulması bekleniyor.

-İNCE MEMED’E YOĞUN İLGİ-

Yapı Kredi Yayınlarından alınan bilgiye göre; özellikle öğrenciler Yaşar Kemal’in kitaplarına büyük ilgi gösteriyor. Usta Yazarın altın değerindeki mirasına sahip çıkan okurlar, Yaşar Kemal’in İnce Memed başta olmak üzere; Demirciler Çarşısı Cinayeti, Yer Demir Gök Bakır kitaplarını satın alıyor. Satışların yükselişinden memnun olan yayınevleri, aynı zamanda okurların, Usta Yazara olan ilgisinin artışının da toplum adına önemli bir kazanım olduğunu söylüyor. 

600 markayla 250'nin üzerinde yayınevinin katıldığı fuar; çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaparken;  ünlü yazarlarla okuyucuları da bir araya getirmeye devam ediyor.

-YAŞAR KEMAL’İN ESERLERİ İLGİYİ ARTIRDI-

CNR Holding’den yapılan açıklamada;  fuara olan ilgiden çok memnun olunduğu, Usta Yazar Yaşar Kemal’in eserlerine olan ilginin ziyaretçi rakamlarının önemli oranda artırdığı, CNR Kitap Fuarı’nın  ziyaretçi rakamının 200 binin üzerine çıktığı ve hafta sonu ile birlikte bu rakamın 300 binin üzerine çıkması beklendiği belirtildi.

-BONZAİ ÖLÜMLERİNE DE DİKKAT ÇEKİLECEK-

Geçtiğimiz hafta sonunda düzenlenen etkinliklerin yoğun ilgi gördüğü CNR Kitap Fuarı’nda bu hafta sonunda da bir çok etkinlik düzenlenecek.  Hafta sonunda  minikler, fuarda kurulan masal köşesine akın etmesi bekleniyor. Fuarda çocuklar için eğlencenin yanında eğitici etkinlikler de devam edecek. CNR Kitap Fuarı’nda Türkiye’de son yıllarda özellikle çocuklar arasında kullanımı artan sentetik uyuşturucu maddesi bonzai problemine dikkat çekilecek.  Bonzai ölümlerini durdurmak amaçlı 7 Mart Cumartesi günü düzenlenecek panelde “Sentetik Zehir Bonzai Ekseninde Artan Uyuşturucu Problemi ve Önleme Yöntemleri” tartışılacak.

-ÜNLÜ YAZARLAR FUARDA-

Aralarında Ahmet Ümit, İskender Pala, İlber Ortaylı, İbrahim Tenekeci, Uğur Koşar, Büşra Küçük, Sinan Akyüz, Mim Kemal Öke, Fikri Sağlar, İlker Başbuğ, Şenay Devi Yangel, Nuray Sayarı, Rahşan Ecevit, Can Ataklı, Mustafa Armağan gibi yüzlerce değerli yazarların konuk olduğu fuarda,  okuyucular buluşturulmaya devam ediyor. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Sayfalar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.


M.AKİF ERSOY
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv