Haber Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 13:46 Bu haber 5555 kez okundu
 
ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN MODERN MUHTARLIK BİNASINI AÇTI
BELEDİYELERDEN Haberi


Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Halkımızın her kesimine hizmet götürmeye devam ediyoruz. Bugün de modern ve mahallemize yakışır muhtarlık binamızın açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Çetin, her salı yaptığı hizmet açılışlarına bir yenisini daha ekledi. Yapımı tamamlanan Beyazevler Mahallesi muhtarlık binasının açılışını gerçekleştiren Çetin, her hafta bir açılış yapma sözünü yerine getirmenin huzuru içinde olduğunu belirtti.

-“KADIN SOHBET VE DAYANIŞMA EVİ SÖZÜMÜZ VAR”-

Beyazevler mahallesinde bu yıl içerisinde yaptıkları üçüncü açılış olduğunun altını çizen Çetin, “Belediyemizin, yol, temizlik ve park bahçeler hizmetleri rutin olarak devam ediyor. Biz, bu rutin hizmetlerin dışına çıkarak, sosyal belediyeciliğin örneği olan hizmetlerimizi de tüm hızıyla sürdürüyoruz. Semt kreşi ve emekli dinlenme evinden sonra, muhtarlık binamızın da açılışını gururla yapıyoruz. Beyazevler Mahallesi sakinlerine, bir kadın sohbet ve dayanışma evi sözümüz var. Onun da yer tespitini yapar yapmaz, inşaatına başlayıp, o hizmetimizi de hep birlikte hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

-“MUHTARLAR EN DEMOKRATİK SEÇİMLE GÖREV BAŞINA GELDİ”-

Çetin, muhtarların en demokratik seçimle görevleri başına geldiğini belirterek şöyle devam etti:
“Sizlerin desteğiyle seçilen, sizlere karşı mahcup edilmemesi gereken, belediyemizin temsilcileri olarak görüyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımızda, muhtarların ayrı bir anlamı ve önemi var. Karataş ilçemize bağlı, 43 muhtarın çoğuyla karşı karşıya geldik. Göreve gelmeden önce sizlere ne vaad ettiysek, inşallah görev bittiği zamanda hepsini gerçekleştirmiş olmanın gönül rahatlığı içerisinde sizlerin karşısına çıkmak istiyoruz.”

-“KULLANMADIĞINIZ GİYSİLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ”-


Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği sosyal projelere değinen Başkan Çetin, son olarak halkın hizmetine sunduğu, Giysi Toplama projesinden de söz etti. Açılışı yapılan binanın yanındaki giysi toplama kutusunu işaret ederek, “Hayır çarşısı, gıda yardımı, katı atıkların toplanması gibi hizmetlerimizden sonra, kullanmadığınız giysileri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak, kullanılamayan durumda olanları da ülkemiz ekonomisine kazandırmak için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Gıda bankamızdan, aylık 5 bin aile yararlanırken, hayır çarşısından da binlerce vatandaşımız giysi ihtiyacını karşılıyor. Giysi toplama kutularından yapılacak ayrıştırmada, kullanılabilir olanları, yine ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Çukurova halkının bu projeye sahipleneceğinden eminim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÇUKUROVA, BELEDİYE, BAŞKANI, ÇETİN, MODERN, MUHTARLIK, BİNASINI, AÇTI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv