Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 08:44 Bu haber 867 kez okundu
 
CUMHUR İTTİFAKINA ŞOK...BÜYÜK ÇOĞUNLUK ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR
GÜNDEM Haberi


Ünlü anket şirketi sahibi: Yüzde 77 erken seçim istemiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında yaptığı erken seçim çıkışının ardından Erdoğan Türkiye’nin 24 Haziran’da sandık başına gideceğini duyurdu ama son araştırmaya göre halkın yüzde 77'si erken seçim istemiyor. Erken seçim konusunda seçmen eğilimlerine dair bulgulara yer verilen ilk anket ise Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici tarafından paylaşıldı.

 

Murat Gezici, “Sayın Erdoğan yakın dönemde yaşanan ekonomik sorunlar, terör ve Suriye' de yaşanan olaylar çerçevesinde 2019' yapılacak seçimler konusunda risk görmektedir. Muhalefetin de talep ettiği bir erken seçimde bu konular gündemden düşecek ve iktidar partisi avantajlı konuma geçecektir” açıklamasında bulundu.

 

 

“Yakın dönemde yapmış olduğumuz kamuoyu araştırmalarında Türk halkının yüzde 77 sinin erken seçim istemediği görülmüştür” diyen Murat Gezici, “Seçmenin gündemini bir erken seçimden çok ekonomik sorunlar, terör ve güvenlik sorunları teşkil etmektedir” diye ekledi.

 

eGzici Araştırma Merkezi’nin anket çalışmalarında ise “Seçim 2019’da mı yapılmalı yoksa 2018’de erken seçim mi olmalı?” sorusuna seçmenin yüzde 67,1’i “2019’da yapılmalı” derken, yüzde 19,9’u ise erken seçimi savundu. Yüzde 13 ise fikrini beyan etmedi.

 

Gezici Araştırma tarafından yapılan ankette yer verilen bulgular şöyle:

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CUMHUR, İTTİFAKINA, , ŞOK...BÜYÜK, ÇOĞUNLUK, ERKEN, SEÇİM, İSTEMİYOR,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Allah'tan başka herkes düşmandır, dost O’dur. Şu halde dosttan düşmana şikayetlenmek iyi bir şey mi?


HZ. MEVLANA / MESNEVİ'DEN
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv