Haber Detayı
04 Şubat 2017 - Cumartesi 20:11 Bu haber 7214 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KANSERİ YENMEK BİZİM ELİMİZDE
SAĞLIK Haberi


 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kanser Günü’ne ilişkin, “Kanseri yenmek bizim elimizde. Tütün, alkol ve hareketsizlik gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durarak sağlığımızı koruyabilir, kansere yakalanma riskini azaltabiliriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Kanser hastalığının, günümüzde en önemli sağlık sorunlarından biri olduğunu ve her geçen gün daha fazla insanı etkilediğini belirten Erdoğan, Türkiye’de her yıl 175 bin kişiye kanser teşhisi konulduğunu, dünya genelinde 10 milyona yakın insanın kanser sebebiyle hayatını kaybettiğini ifade etti.

Yüzde 90 oranında dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kanserin asla tedavi edilemez olmadığını kaydeden Erdoğan, “Kanseri yenmek bizim elimizde. Tütün, alkol ve hareketsizlik gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durarak sağlığımızı koruyabilir, kansere yakalanma riskini azaltabiliriz. Ayrıca, tüm hastalıklarda olduğu gibi kanserle başarılı mücadelede en önemli unsurun erken teşhis olduğunu da unutmamalıyız. Sağlık Bakanlığımız ve diğer kurumlarımızın erken teşhis konusunda yaptığı bilinçlendirme çalışmalarına el birliğiyle destek olmalıyız” açıklamasında bulundu.

4 Şubat Dünya Kanser Günü’nün bu hastalıkla ilgili farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni eden cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başta kanser tedavisi gören vatandaşlarımız olmak üzere bütün hastalarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum” ifadelerini paylaştı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN:, KANSERİ, YENMEK, BİZİM, ELİMİZDE,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv