Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 21:56 Bu haber 2268 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstedi,Şair Selçuk Nur
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Zeytin Dalı İçin Marş Yazın" Çağrısına Şair Selçuk Nur ‘dan “Mehmetçik Albümü”
SANAT Haberi


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fırat Kalkanı için Mehter Marşı gibi bir marşı yazamaz mıyız?" şeklindeki çağrısına  daha önce  Erdoğan için  bestelediği   “ Tarihi Yazan Adam”  albümü çıkararak   dikkat çeken    “Şair Selçuk Nur , bu kez Erdoğan’ın talimatına   “Mehmetçik Albümü   ile cevap verdi.

 

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  sanatçılarımız Afrin Mehmetçikleri için marş hazırlasınlar çağrısına  ilk  yanıt verenlerin başında  sanatçı Şair Yazar Selçuk Nur’da bulunuyor..

  

GELİRİ MEHMETÇİK VAKFINA VERİLECEK

 

 

 Afrin ‘de mücadele eden Mehmetçik için  marş  yazıp , besteleyen bir de albüm çıkaran Nur, bu albümün gelirini Mehmetçik Vakfına bağışladı.Sürpriz albüm bu Cuma günü yayaımda.

 

Erdoğan’ı çok sevdiğini  her platformda dile getiren Selçuk Nur, milli konularda hassas davranan şairlerin başında geliyor.

 

Şair  Yazar Selçuk Nur ; Cumhurbaşkanı   Erdoğan’ın 15 Temmuz ‘da sergilediği kahramanlığı ve cesaretini anlatan  “Tarihi Yazan Adam”albümüyle dikkat çekmiş ardından,  “Evettir Memleketin Bereketi” ,  “Anadoluyum”  gibi şiir albümleri ile sürece katkı vermiş, üniversiteli kız öğrencilere ve kadına şiddete yönelik uluslar arası çalışmaları ile gündeme gelmişti.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, , Erdoğan, İstedi,Şair, Selçuk, Nur,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv