Haber Detayı
17 Ocak 2019 - Perşembe 18:14 Bu haber 1391 kez okundu
 
Darıca Belediyesi’nce 100 adet şekerliğe ödenen 55 bin lira Meclis gündemine taşındi
Kulis haber
SİYASET Haberi


Darıca Belediyesi’nce 100 adet şekerliğe ödenen 55 bin lira Meclis gündemine taşındı.

 

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, konu ile ilgili, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemi ile soru önergesi verdi. Darıca Belediyesi, 100 adet şekerliğe 55 bin lira ödedi 17 Ocak 2019 - 14:31 Darıca Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl 55 bin liraya 100 adet şekerlik aldığı, bir şekerliğin 550 liraya Maltepe'de bir pastaneden alındığı bazı Belediye Meclis üyeleri tarafından ortaya çıkarılmıştı.

 

Bu alımı ortaya çıkaran üyelere ise Belediye Meclisi’nde görev verilmedi. Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Denetim Kurulu’na muhalefet partilerinden tek bir isim dahi alınmadı. Yine Darıca Belediyesi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne 1.500 kitap alındığı, ancak alınan kitapların ortada olmadığı iddia edildi. Darıca Belediyesi’nde bu iddialar TBMM gündemine taşındı.

 

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konu ile ilgili, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemi ile soru önergesi verdi. Soylu’nun cevaplamasını istenilen sorular şunlar;

1-Darıca Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl tanesi 550 TL olan şekerlik alınmasının gerekçesi nedir, bu fiyat neye göre belirlenmiştir, bu şekerliklerden neden 100 adet alınmıştır?

2-Toplam 55 bin TL ödenen bu şekerlikler neden Maltepe’de bir pastaneden alınmıştır, bu pastane hangisidir, bu alım için bu pastanenin seçilmesinin gerekçesi nedir?

3-Alınan 100 adet şekerlik kimlere verilmiştir, bu kişiler neye göre belirlenmiştir?

4-Darıca Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl 55 bin liraya 100 adet şekerlik aldığını ortaya çıkaran üyelere bu yıl Belediye Meclisi’nde neden görev verilmemiştir, bu demokrasi ile bağdaşan bir tutum mudur?

5-Darıca Belediyesi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne 1.500 kitap alındığı, alınan kitapların ortada olmadığı iddiası doğru mudur?

6-Bu kitaplar hangi gerekçeyle ve nereden alınmıştır, alınan kitapların hangi kitaplar olacağı ve kitapların alındığı yer neye göre belirlenmiştir?

7-Kültür Merkezi’ne alınan 1.500 kitap için ne kadar ödeme yapılmıştır, bu ödeme neye göre belirlenmiştir?

8-Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Denetim Kurulu’na muhalefet partilerinden tek bir ismin bile alınmamasının gerekçeleri nelerdir, bu adil bir uygulama mıdır?

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Darıca, Belediyesi’nce, 100, adet, şekerliğe, ödenen, 55, bin, lira, Meclis, gündemine, taşındi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!


HZ.ÖMER (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv