Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 12:01 Bu haber 7041 kez okundu
 
DEVLET TİYATROSU ALMANYA’DA GURBETÇİLERLE BULUŞACAK
SANAT Haberi


Tiyatro Frankfurt tarafından gerçekleştirilen 4’üncü Frankfurt Türk Tiyatro Festivali kapsamında Adana Devlet Tiyatrosu Almanya’ya gidiyor.
5-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında perde açacak olan festival, Avrupa’nın finans ve kültür merkezi kabul edilen Frankfurt ve çevresindeki büyük ve seçkin tiyatro salonlarında Devlet Tiyatrolarını gurbetçilerle buluşturacak.
Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğu’nun himayesinde gerçekleştirilen festival, Türk Tiyatrosunun önemli eserlerini ve değerli sanatçılarını binlerce Türk ve Alman vatandaşıyla buluşturarak, büyük bir tanıtım etkinliğine de imza atmayı hedefliyor.
Türk tarih-kültür ve sanatını Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarına tanıtmanın da amaçlandığı festivalde altı oyun ve birçok atölye çalışması yer alacak.
Adana Devlet Tiyatrosu yapımı Uğur Saatçi’nin yazdığı ve Barış Erdenk’in yönettiği “Bu Da Geçer Yahu” adlı oyun 13 Mayıs Cumartesi günü Theather Rüsselsheim Sahnesi’nde saat 20.00’de sanatseverler için perde açacak.
Adana Hacı Ömer Sabancı Sahnesi’nde 4 Ekim 2016 tarihinde prömiyeri yapılan "Bu Da Geçer Yahu", işgal acısı çeken İstanbul’un her koşulda mücadele eden insanlarını anlatıyor. Oyunun dekoru Emre Satı’ya, kostümü Funda Karasaç’a, ışığı Özer Kuşkaya’ya, müziği Emin Serdar Kurutçu’ya ve dansları da Sibel Erdenk’e ait. Oyunda Efe Ünsal, Doruk Nalbantoğlu, Mazlum Taşkıran, Fırat Demirağ ve Yeliz Tekman gibi isimler rol alıyor.
Devlet Tiyatrosu sanatçıları, Almanya’da Tiyatro Frankfurt’un davetlisi olacak. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: DEVLET, TİYATROSU, ALMANYA’DA, GURBETÇİLERLE, BULUŞACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv