Haber Detayı
31 Ağustos 2017 - Perşembe 11:13 Bu haber 3166 kez okundu
 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANVEKİLİ KELEŞ’TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
YAŞAM Haberi


Diyanet İşleri Başkanvekili Ekrem Keleş Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Zulme ve katliama uğrayan Myanmar'daki Arakan Müslümanları ve dünyanın farklı yerlerinde devam eden çatışma ve şiddet ortamı vicdan sahibi her insanı derinden yaralamakta, zulüm ve haksızlığa dur diyememek, yaşananlara karşı bir şey yapamamak yüreklerde ayrı bir ıstırap meydana getirmektedir” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanvekili Keleş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kurban ibadetinde muhtaç, mağdur ve mahrum insanların et ve gıda ihtiyacının karşılanması unsurunun mevcut olduğuna dikkat çeken Keleş, “Kurban sadece akrabaları, komşuları ve dostları değil, yakın olsun uzak olsun yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi hatta tüm insanlığı birbirine yakınlaştırmaktadır. Bu yönüyle Kurban, Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, adını bile duymadığımız nice ülkelerde daha önce hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize uzattığımız bir hayır ve yardım elidir” ifadelerini kullandı.

-“HAC İBADETİNİ İFA EDEN TÜM MÜSLÜMANLARIN İBADETLERİNİN KABULÜNÜ YÜCE RABBİMDEN NİYAZ EDİYORUM”-

Kurban edilecek hayvana eziyet edilmemesi gerektiğini kaydeden Keleş, şunları kaydetti:

“İnsani değerlerin gün be gün yok olduğu, açlığın, fakirliğin, yetim ve kimsesiz çocukların, mülteci kamplarında yaşayanların her geçen gün arttığı, terörün, şiddetin, vahşetin durmaksızın devam ettiği bir dünyada bayramlar ne kadar sevinçle karşılanabilir ki! Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da ve sadece rabbimiz Allah dedikleri için zulme ve katliama uğrayan Myanmar'daki Arakan Müslümanları ve dünyanın farklı yerlerinde devam eden çatışma ve şiddet ortamı vicdan sahibi her insanı derinden yaralamakta, zulüm ve haksızlığa dur diyememek, yaşananlara karşı bir şey yapamamak yüreklerde ayrı bir ıstırap meydana getirmektedir. Bütün bu yaşananlar karşısında yine de umudumuzu kaybetmemeli, kötülüğün karşısında iyiliği bütün dünyada egemen kılabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, yurt dışında yaşayan bütün millet varlığımızın, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve âlem-i İslâm’ın Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bayramın Müslümanlar arasında gerçek anlamda bir bayrama, yakınlaşmaya ve kaynaşmaya vesile olmasını, hac ibadetini ifa eden tüm Müslümanların ibadetlerinin kabulünü Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: DİYANET, İŞLERİ, BAŞKANVEKİLİ, KELEŞ’TEN, KURBAN, BAYRAMI, MESAJI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv