Haber Detayı
14 Kasım 2016 - Pazartesi 13:48 Bu haber 5366 kez okundu
 
Eğitim Modeli Müthiş Şanlıurfa İngilizce Dil Kursları konusarakogren.com
EĞİTİM Haberi


Yabancı dil öğrenirken yapılması gereken çok fazla şey vardır. Bunlardan biri de hem konuşup hem de dinlemenizdir. Her daim hakkında konuşabilecek şey bulunabilir. Çevrenize bakıp inceleyebilirsiniz. Sizlere farklı ya da garip gelen bir şey görürseniz hemen konuşmaya gayret etmelisiniz. Bu durum arkadaşlığınızı geliştirmek için de destek olacaktır. İnsanları dinlemelisiniz. Fakat sözcüklerin telaffuzu ve dilin ritminin yakalanması da son derece önemlidir. Bunun için de dinlemeniz gerekir, bildiğiniz her şeyi kullanmanız gerekir. Şanlıurfa İngilizce dil kursları kapsamında sunulan seçenekleri sizler de değerlendirerek eğitim sürecinizi hem hızlı hem de daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Pek çok dil içerisine sözcükler birbirlerinden türetilebiliyor. Böyle bir durumda sözcüklerin anlamını, konunun içerisinde bulunan anlamdan çıkarmaya çalışmak gerekir. Ülkenin yerli insanlarıyla konuşurken, bu konuşmayı sürdürmeye özen göstermelisiniz. Karşınızdaki insanın söylediğini anlamadığınız zaman paniğe kapılmamanız gerekir.

Ayrıca eğitim süreciniz boyunca soru sormaktan kesinlikle kaçmamanız gerekir. Merakınızı gidermek için daha etkili bir yöntem de yoktur zaten. Sorular, telaffuz etmeye başlamanıza destek sağlayabileceği gibi konuşmayı sürdürmenize de destek olacaktır. Konuşarak Öğren yorumlar bölümünü sizler de inceleyerek bu eğitim kapsamında değerlendirilebilecek önerileri dikkate alabilirsiniz. Böylece hızlı ve etkili bir eğitim süreci elde edebilirsiniz. Kullanım detaylarına dikkat etmelisiniz. Kullanma sözcüğü, genelde insanların nasıl konuştuklarını seyretmektir. Bazen kullanım daha da eğlenceli bir hale gelebiliyor. İnsanların konuşma şekilleri, sözcüklerin sizlerin söylediğinden daha farklı telaffuz etmeleri sizlere tuhaf görünebilir. Kullanım, en basit haliyle; dilin genelde ve doğal olarak nasıl kullanıldığını belirtmektedir. Ayrıca yanınızda her daim bir not defteri taşıyabilirsiniz. Yeni bir sözcük duyduğunuz ya da gördüğünüz zaman direkt olarak not etmelisiniz. Daha sonrasında bu sözcükleri konuşmalarınız içerisinde kullanmaya gayret gösterin.

Yepyeni deyimler de öğrenebilirsiniz. Pek çoğu birer deyim dili olan sayısız denebilecek yabancı dilleri çalışmanın en keyifli özelliklerinden biri de deyim öğrenmekten ibarettir. Sizler de bu deyimleri defterinize not edebilirsiniz. Öğrendiklerinizi telaffuzunuz içerisinde kullanırsanız daha hızlı şekilde konuşur ve hatırlayabilirsiniz. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-zamanlar/ web adresi içerisinde mevcut olan önerileri de değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Bunun dışında sürekli bir şeyler okumanız büyük fayda sağlayabilir. Bir başka dili öğrenmek için en ideal 3 yöntem vardır; okumak, okumak ve yine okumak. Okuyarak yepyeni sözcükler öğrenebildiğiniz gibi mevcut durumda bildiklerinizi de uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında bu sözcükleri kullanmak, duyduğunuz zaman anlamak daha kolay bir hale gelecektir. Dergiler, gazeteler, reklamlar, tabelalar ya da otobüslerin üstündeki şeritler; yani kısacası önünüze ne gelirse okumaya gayret etmelisiniz. Her insanın ikinci bir yabancı dili öğrenebileceğini de aklınızdan çıkarmamalısınız. Sabırlı ve gerçekçi olmanız gerektiğini de unutmayarak dil öğrenmenin hem sabır hem de zaman istediğini kesinlikle unutmamanız gerekir.
 

Kaynak: () - Editör:
 
Etiketler: Eğitim, Modeli, Müthiş, Şanlıurfa, İngilizce, Dil, Kursları, konusarakogren.com,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Doğruluk karargahımızdır..


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv