Haber Detayı
12 Nisan 2017 - Çarşamba 17:50 Bu haber 4286 kez okundu
 
EMNİYET MENSUPLARI İÇİN TEKLİF
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, polislerin özlük hakları, fazla mesai hakları ile emeklilik durumlarında iyileştirme yapılması için kanun teklifi verdi.

Teklife göre birinci sınıf emniyet müdürleri 65 yaşını doldurmadıkça istemleri dışında emekliye sevk edilemeyecek.

Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda bulunanlardan özel harekat ve istihbarat birimlerinde görev yapanlara, Devlet Memurları Kanununda belirtilen en yüksek Devlet Memuru aylığının yüzde 70’i, siyasi hizmet, çevik kuvvet birimleri ile köprü ve hassas bölgeleri koruma görevlerinde fiilen çalışanlarla, panzer sürücüsü ve operatörü olarak görev yapanlara yüzde 62’si, diğer birimlerinde görevli olanlara yüzde 54’ü tutarını geçmemek üzere İçişleri Bakanlığınca belirlenecek usul ve esaslara göre fazla çalışma ücreti ödenecek.

Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda bulunanlardan kendi istekleriyle ya da hizmet gerekleri nedeniyle yıllık iznini kullanamayanlara, kullanmadıkları her yıllık izin günü yirmi dört saat olarak hesaplanmak ve o yılın Ocak ayı maaşının görevde geçirilen bir saate denk düşen tutarı esas alınmak suretiyle ek ödeme yapılacak.

Teklifin gerekçesinde şu ifadeler yer aldı:

 “İçişleri bakanlığına bağlı kolluk kuvvetleri Jandarma Genel Komutanlığı personeli ile Emniyet Genel Müdürlüğü personeli görev ve faaliyet alanları iç güvenliği sağlamakla sorumlu oldukları halde sosyal haklarda ve maaşlarında haksız uygulamalar bulunmaktadır.

Teklifimiz ile Ankara, İstanbul ve İzmir Emniyet Müdürlerinin ek göstergesi kıdemli albay rütbesine İl Emniyet müdürleri İl Jandarma komutanı albay rütbesine eşittir.” 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EMNİYET, MENSUPLARI, İÇİN, TEKLİF,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv