Haber Detayı
22 Ağustos 2016 - Pazartesi 22:34 Bu haber 10895 kez okundu
 
EN GİRİŞİMCİ TÜRK ÜNİVERSİTELERİ YARIN AÇIKLANACAK
EĞİTİM Haberi


TÜBİTAK tarafından, üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralandığı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi yarın TÜBİTAK’ta düzenlenecek basın toplantısı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü tarafından açıklanacak.

Türkiye’de ilk kez 2012 yılında TÜBİTAK tarafından hazırlanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi ile Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitesi duyurulacak.

Endeks, üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralayarak, üniversiteler arası girişimcilik ve yenilikçilik odaklı rekabetin artmasına böylelikle girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlıyor.

Endeks ile üniversiteler, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme boyutları altında 23 göstergeye göre sıralanıyor. 

Bu yıl beşincisi açıklanacak olan Endeks çalışmalarına, YÖK ve TÜİK’in yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, KOSGEB, TPE, TTGV, TÜBA ve üniversiteler katkı sağladı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EN, GİRİŞİMCİ, TÜRK, ÜNİVERSİTELERİ, YARIN, AÇIKLANACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.


HZ.OSMAN (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv