Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 12:19 Bu haber 3353 kez okundu
 
ENRAH SERBES TUTUKLANDI
YAŞAM Haberi


Behzat Ç.'nin senaristi Emrah Serbes 2 kişinin katili olduğu itirafı ile olay yarattı. Emrah Serbes savcılıktaki ifadesinde de herşeyi itiraf etti. Ancak Emrah Serbes'in bu 'vicdani' itirafıyla ilgili gerçeğin bambaşka olduğu iddiası var. Emrah Serbes, Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emrah Serbes ellerindeki kelepçe ile medya önüne çıktığında bağıra bağıra özür diledi. İşte Emrah Serbes'in itirafıyla ilgili şok iddia ve savcılıktan sızan ifadesi;Jandarmaların arasından seslenen Emrah Serbes, kazada yakınlarını kaybedenlerden özür diledi. Emrah Serbes şöyle konuştu: “Hiçbir şey bir genç kızın hayatı etmez. Yere batsın Emrah Serbes. Benim adım Emrah Serbes, sonum da 'T' yok, bundan sonra sonumda hiçbir şey yok. Ömür boyu bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Keşke ben ölseydim o kazada. Özür diliyorum herkesten...”

EMNİYETTEKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Emrah Serbes'in tutuklandığı mahkemede verdiği ifade de medyaya sızdı. İfadesinde, olay günü tatil için arkadaşı Kenan Doğru ile Bodrum'a doğru yola çıktıklarını anlatan Emrah Serbes olayları şöyle anlattı: “Yola çıkmadan önce arkadaşım olan Kenan Doğru ile konuştuk. Bana iş bulamadığını söyleyince 2 bin TL karşılığında şoför olarak anlaştık. Kendisi o gün çalışmaya başladı. İlk olarak arabayı Kenan kullanıyordu. Yorulduğunu anlayınca İzmir taraflarında aracı ben kullanmaya başladım.

 

  •  

 

140 KM HIZLA GİDİYORDUM: Yağmur çiselemeye başladı ve yerlerin kaygan olduğunu düşünerek hızımı 130-140 km'ye düşürdüm. Güvenlik sıkıntı olursa emniyet şeridine rahat geçebilmek için orta şeride geçtim. Olay yerine geldiğimizde rampayı çıkar çıkmaz orta şeritte bir aracın olduğunu gördüm.

FRENE BASTIM AMA İŞE YARAMADI: Direksiyonu sol tarafa kırdım ama kullandığım aracın sağ ön tekerleği ile öndeki araca çarptım. Frene bastım ama zemin kaygan olduğu için işe yaramadı. Takla atarak yolun en sağ tarafındaki tele takılarak durabildik. Aracın sunroofundan dışarı çıktık ve çarptığımız araca doğru gittik.

ÖLEN ÇOCUĞU GÖRÜNCE KENDİMİ KAYBETTİM : Aracın içindeki ayanın hala yaşadığını fark ettim ve geçen araçlara 112'yi aramalarını söyledim. Camdan fırlayarak ölen çocuğu görünce kendimi kaybettim. Suçu üstlenmememin en temel nedeni budur. Arkadaşım Kenan bunu anlayınca suçu üstleneceğini söyledi ve öyle yaptı. Araç kullanırken kesinlikle alkol ya da uyuşturucu kullanmadık" dedi.

5 GÜN PSİKOLOJİK TEDAVİYE GİTTİM : Olaydan sonra İstanbul'a gittiğini anlatan Emrah Serbes, “Özel bir psikiyatri kliniğinde 4-5 gün kadar yattım ve tedavi oldum. Kendimi cezaevi koşullarına ruhsal ve bedensel olarak hazırladım. Daha sonra İzmir Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek teslim olmaya karar verdim. Cezam neyse çekmeye razıyım”

O GECE ALKOLLÜ MÜYDÜ? : Emrah Serbes'ten günler sonra gelen itirafın nedenlerine ilişkin oldukça ilginç iddialar ortaya atıldı. Savcılığın kan örneklerini istemesi üzerine bu itirafı geldiği iddia edilirken, bir başka iddiada da o gece Serbes'in alkollü olduğu ve bu nedenle cezai indirimden yararlanmak için böyle bir yol izlediği belirtildi.

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ENRAH, SERBES, TUTUKLANDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv