Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 22:46 Bu haber 1283 kez okundu
 
Erdoğan'ın zaferi İsrail Meclisini karıştırdı
DÜNYADAN Haberi


Erdoğan'ın zaferi İsrail Meclisini karıştırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferi, İsrail Meclisinde sert tartışmalara neden oldu. Arap milletvekillerinin "Allah'a binlerce kez hamdolsun. Türkiye bağımsız ve egemen bir ülkedir" sözlerine, Yahudi asıllı vekillerden sert tepki geldi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerini kazanması İsrail meclisini karıştırdı.

 

 

İsrail meclisinde bugün yapılan genel kurul toplantılarında kürsüye çıkan Ortak Arap Listesi Bloku Milletvekili Talib Ebu Arar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik etti.

 

"KENDİSİNE KİN GÜDENLERE RAĞMEN TEBRİK EDERİM"

Ebu Arar konuşmasında, "Türk halkını ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dünkü seçimlerde elde ettiği büyük başarıdan dolayı ve kendisine kin güdenlere rağmen tebrik ederim." ifadelerini kullanırken, Yahudi asıllı milletvekilleri, Ebu Arar'ın sözlerine tepki gösterdi.

 

İsrailli milletvekillerinin tepkilerine rağmen konuşmasına devam eden Ebu Arar, "Allah'a binlerce kez hamdolsun. Türkiye bağımsız ve egemen bir ülkedir. Mübarek olsun." dedi.

 

SERT TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Öte yandan parlamentonun diğer Filistin asıllı milletvekillerinden Abdulhakim Hac Yahya da genel kurulda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türk halkını tebrik etti.

 

Yahudi asıllı milletvekilleri, Hac Yahya'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladığı konuşmaya da uzun süre tepki gösterdi.

 

İsrail vatandaşı Filistinliler tarafından kurulan siyasi partilerden milletvekili seçilen Filistinlilerin bir araya gelerek oluşturduğu Ortak Arap Listesi Bloku, 120 sandalyeli parlamentoda 13 milletvekili ile temsil ediliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erdoğan'ın, zaferi, İsrail, Meclisini, karıştırdı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."


MEVLANA (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv