Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 21:12 Bu haber 937 kez okundu
 
ERDOĞAN VE PUTİN DEVREYE GİRDİ
DÜNYADAN Haberi


SURİYE 'de ABD ve Rusya savaşı başlamak üzere...ABD Başkanı Donald Trump'ın "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" açıklamasının ardından Rusya, İngiltere ve Suriye ordusunda yoğun askeri hareketlilik yaşanmaya başladı. Erdoğan Trump'tan sonra Putin'le de telefonda bir görüşme yaptı.

 

SURİYE 'de ABD ve Rusya savaşı her an başlayabilir. ABD ve Rusya'dan karşılıklı hamlelerle kozlarını paylaşıyor. İran Şam'ın yanında yer alacağını açıkladı.İsrail ise İran'a gözdağı vererek İran'ın Suriye topraklarını kullanması halinde Suriye'yi haritadan sileriz tehdidinde bulundu.

 

Tüm bunlar yaşanırken savaşın merkezinde yer alan Esad'ın ise Trump'ın açıklaması sonrası ordusunu geri çektiği ve askeri üsleri boşalttığı iddia edildi. Rus askeri polisi, kimyasal saldırı iddialarının merkezindeki Doğu Guta'nın Duma ilçesine bugün gireceğini duyurdu. ABD uçak gemisi ve filo Akdeniz'e doğru yola çıktı.

 

ABD Başkanı Trump, "Suriye'yi hemen vurabiliriz de hiç vurmayabiliriz de" derken, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, "Esed'in kimyasal silah kullandığına dair elimizde kanıt var" dedi... Almanya Başbakanı Angela Merkel'den son dakika, "Suriye'de hiçbir hava saldırısına katılmayacağız" açıklaması yaptı... Ortadoğu resmen 3. dünya savaşının eşiğine geldi ortalık kaynıyor. İşte Suriye'de yaşanan gelişmeler...

 

ABD Başkanı Trump Suriye ile ilgili "Bugün toplanacağız, kararımızı yakında alacağız" dedi.

 

A BD Savunma Bakanı James Mattis, Suriye ile ilgili bir açıklama yaptı. Mattis, "ABD, Suriye'deki savaşı bitirmek için Cenevre sürecine bağlı" ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin'le bir telefon görşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Suriye'deki durum ele alındı. İki liderin yakın temasta mutabık kaldığı belirtildi.

 

Bakanlık Sözcüsü Zaharova haftalık basın toplantısında ABD-Rusya arasında yaşanan gerilime dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. İsrail saldırısı Suriye'deki istikrarı kötüleştirdi...Gerilimi tırmandırmak istemiyoruz...Doğru olmayan suçlamaları destekleyemeyiz. ABD ve Fransa'nın saldırı tehditleri BM Sözleşmesi'ne aykırı. Duma'da kimyasal saldırı bulgusuna rastlanmadı.

 

NATO Suriye rejimine Duma'da kimyasal silah inceleme heyetinin erişimi sağlanmalı çağrısında bulundu.

SURİYE 'de ABD ve Rusya savaşı başlamak üzere...ABD Başkanı Donald Trump'ın "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" açıklamasının ardından Rusya, İngiltere ve Suriye ordusunda yoğun askeri hareketlilik yaşanmaya başladı. Erdoğan Trump'tan sonra Putin'le de telefonda bir görüşme yaptı.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ERDOĞAN, VE, , PUTİN, , DEVREYE, GİRDİ, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv