Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 10:17 Bu haber 909 kez okundu
 
ERZURUM SOĞUKLAR DONDURDU
Erzurum ajans , Güncelmeydan
İLLERDEN Haberi


Son günlerde adeta kutup soğuklarının yaşandığı Erzurum kent merkezinde şadırvanlar buz tuttu, su sayaçları patladı, pazarlarda tonlarca meyve ve sebze donmaları sonucu çöpe atıldı.

 

Doğu Anadolu Bölgesi'nde aşırı soğuklar etkisini sürdürürken, Erzurum'da gece saatlerinde termometreler sıfırın altında 15 dereceyi gösterdi. Bölgede bir süre önce başlayan yoğun kar yağışı, yerini açık ve sert havaya bıraktı. Gece havanın açık olmasından dolayı meydana gelen şiddetli ayaz, hayatı olumsuz etkiliyor.

 

Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gece yapılan ölçümlerde en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 20, Erzurum'da 15 derece oldu. Günün en yüksek hava sıcaklığı ise sıfırın altında olmak üzere Erzurum’da 11 derece olması bekleniyor. Aşırı soğuk hava nedeniyle Erzurum'da şadırvanlar dondu, çok sayıda su sayacı patladı ve donan tonlarca sebze ve meyve çöpe atıldı. Erzurum'da aşırı soğuklar özellikle dizel yakıtla çalışan araçların donmasına neden olurken, birçok sürücü araçlarını soğuktan korumak için ilginç yollara başvuruyor.

 

Bazı kişiler araçlarını gece battaniyelerle sararken bazıları da donan depolarının altında ateş yaktı, başka araçlardan takviye yaparak çözüme ulaşmayı denedi. Kara kış" gelmeden mezar yerleri açıldıTürkiye'de kış aylarının en sert geçtiği illerden olan ve soğuk hava nedeniyle toprağın bile donduğu Erzurum'da, kışın mezar yeri açmada yaşanan zorluklar nedeniyle belediye görevlileri "kara kış" gelmeden 600 kişilik mezar yeri hazırladıA+A-Erzurum Güncel- Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen:- "Kış da olsa bu vazifeyi yerine getirmeye çalışıyoruz. Elbetteki zor ama ne yapalım. Şu an yaptığımız bu çalışma bize kışın çok büyük kolaylık sağlıyor" Kaynak: Kara kış" gelmeden mezar yerleri açıldı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ERZURUM, SOĞUKLAR, DONDURDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv