Haber Detayı
13 Mart 2017 - Pazartesi 13:41 Bu haber 4860 kez okundu
 
"ETÜT BİRLİKLERİ ÇÖZÜM ARIYOR"
AİLELER TEDİRGİN ÖĞRENCİLER ŞAŞKIN "ETÜT BİRLİKLERİ ÇÖZÜM ARIYOR" Hazırda eğitim sektörüne 2006 kurum, 40 bin kayıtlı istihdam, yaklaşık 500 bin öğrenci ve veliyi buluşturan bir hizmet sektörü olan Etüt merkezleri kapatılma kararının ertelenmesini istiyor. ETÜTLERLE İLGİLİ NE OLMUŞTU. 9 Şubat’ta çıkarılan 687 sayılı KHK ile 1 Temmuz itibariyle etüt merkezleri kapatılacak. Etüt merkezleri, ‘sosyal etkinlik merkezi’ olarak yeniden düzenlenirken, işyeri açma ruhsatı sadece belediyelere verilecek. Belediyeler ise yeni etüt merkezi açmak için çalışmalara başlarken, talebi karşılayıp karşılayamayacakları henüz belirsiz. 500 bin öğrencinin eğitim gördüğü merkezlerin belediyelere devredilmesine, sendikalar ve etüt merkezi sahipleri ise endişe duyuyor.
EĞİTİM Haberi


 

                  Türkiye'de bu alanda tek sivil toplum kuruluşu   özelliğini koruyan  Etütler Birliği düzenledikleri basın toplantısında  konunun hassasiyetine dikkat çektiler.

 70 bin Kişi İşsiz Kalacak

1 Milyon aile etkilenecek

Basın toplantısında çok sayıda velinin yanı sıra Etüt Birlik Başkanı Hasan Kaya,Yöneticiler Can Taylan Bulut,İlknur Akbalık ,İlknur Topaloğlu yer aldı.

Birlik adına bir konuşma gerçekleştiren İlknur Akbalık "

 

“Karar ile yeni işsizler ordusu yaratılacak , 70 bin kişi issiz kalacak , Bu durumda 6–12 yaş grubu ilk ve ortaokul öğrencilerinin akademik,   sosyal, psikolojik ve sanatsal destek aldıkları kurumlar yok olacak."dedi.

 

Biz büyük bir aileyiz çoçukların bakım ve okula hazır gitmeleriniş sağlıyoruz.Çocuklarımız kendilerini etütlerde evlerindeki gibi güvende hissederler. Mecliste görüştükleri hemen her milletvekilinden destek aldıklarını sözlerine ekleyen Akbalık ,biz kapatılma süresinin uzatılmasını istiyoruz diye konuştu.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , "ETÜT, BİRLİKLERİ, ÇÖZÜM, ARIYOR",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv